Ասիայի և խաղաղօվկիանոսյան երկրների Տրանսպորտի ֆորումին ներկայացվել են ՀՀ տրանսպորտային ոլորտում ԱԶԲ-ի հետ իրականացված ծրագրերը
Հայաստանի «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրենի տեղակալ Նարեկ Զուլալյանը Ֆիլիպինների մայրաքաղաք Մանիլայում մայիսի 19-22-ը մասնակցում է Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) կազմակերպմամբ անցկացվող Ասիայի և խաղաղօվկիանոսյան երկրների Տրանսպորտի ֆորումին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հիմնադրամի տարածած հաղորդագրությունից, ֆորումի ընթացքում Նարեկ Զուլալյանը մասնակցել է «ԱԶԲ տրանսպորտային ներդրումները. անցյալը, ներկան և ապագան» խորագրով պանելային քննարկմանը, որի ընթացքում ներկայացրել է Ասիական զարգացման բանկի հետ համագործակցության շրջանակում Հայաստանի տրանսպորտային ոլորտում իրականացված և ընթացիկ ծրագրերը, հետագա պլանավորվող ներդրումների հնարավոր ուղղությունները, ինչպես նաև ոլորտի ռազմավարական զարգացման և միջազգային համագործակցության հեռանկարները։

На Азиатско-Тихоокеанском транспортном форуме были представлены программы, реализованные совместно с АБР в транспортной сфере Армении
Заместитель исполнительного директора Дорожного департамента Армении Нарек Зулалян принимает участие в Азиатско-Тихоокеанском транспортном форуме, организованном Азиатским банком развития (АБР) в столице Филиппин Маниле. Форум пройдет с 19 по 22 мая.
Как передает “Арменпресс” со ссылкой на пресс-релиз Дорожного департамента в рамках форума Нарек Зулалян принял участие в панельной дискуссии “Транспортные инвестиции АБР: прошлое, настоящее и будущее”, в ходе которой представил реализованные и текущие проекты в транспортном секторе Армении в рамках сотрудничества с Азиатским банком развития, возможные направления дальнейших запланированных инвестиций, а также перспективы стратегического развития сектора и международного сотрудничества.