Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունը նշել է կազմավորման 28-ամյակը
Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունում նշվել է Ծառայության կազմավորման 28-ամյակը և Հարկադիր կատարողի օրվա 13-ամյակը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ծառայությունից։
Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը նշել է, որ Ծառայության առաքելությունը օրենքի կիրառումն ու իրավակարգի ապահովումն է և հարկադիր կատարողների անշեղ առաքելությունը նաև պետք է նպաստի նրան, որ քաղաքացիները գիտակցեն՝ անհրաժեշտ է պահպանել օրենքը, հարգել այն և կատարել իրավական պահանջները:
Գլխավոր հարկադիր կատարող Սիրո Ամիրխանյանը, շնորհավորելով Ծառայությանը և աշխատակիցներին, ընդգծել է, որ օրը ևս մեկ կարևոր առիթ է արձանագրելու այն պատասխանատու առաքելությունը, որն իրականացնում է Ծառայությունը, և ամենօրյա կատարած աշխատանքով ապահովվում է դատական և այլ պարտադիր կատարման ենթակա ակտերի իրական կատարումը՝ երաշխավորելով օրենքի գերակայության ամրապնդումը:
Միջոցառման ընթացքում Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության 58 աշխատակից պարգևատրվել է` ծառայողական պարտականությունները բարեխիղճ կատարելու համար։

В Службе принудительного исполнения отметили 28-летие образования ведомства
В Службе принудительного исполнения отметили 28-летие образования Службы и 13-летие Дня судебного пристава.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе ведомства, министр юстиции Србуи Галян отметила, что миссией Службы является применение закона и обеспечение правопорядка, а неуклонное выполнение задач судебными приставами должно также способствовать тому, чтобы граждане осознавали необходимость соблюдения закона, уважения к нему и выполнения правовых требований.
Главный принудительный исполнитель Сиро Амирханян, поздравляя Службу и сотрудников, подчеркнул, что этот день — еще один важный повод зафиксировать ту ответственную миссию, которую выполняет Служба: ежедневной работой обеспечивается реальное исполнение судебных и иных актов, подлежащих обязательному исполнению, что гарантирует укрепление верховенства закона.
В ходе мероприятия 58 сотрудников Службы принудительного исполнения были награждены за добросовестное выполнение служебных обязанностей.