ՀՀ գլխավոր դատախազն օպերատիվ խորհրդակցություն է անցկացրել
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի ղեկավարությամբ 2026 թվականի մայիսի 12-ին տեղի է ունեցել օպերատիվ խորհրդակցություն:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալներ Արամ Արամյանը, Լիլիթ Գրիգորյանը, Էդգար Արսենյանը, Եղիազար Ավագյանը, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ, ՀՀ զինվորական դատախազ Գրիգոր Էլիզբարյանը, Երևան քաղաքի դատախազ Ռաֆայել Մանուկյանը, Գլխավոր դատախազության ստորաբաժանումների ղեկավարները, Երևան քաղաքի վարչական շրջանների, մարզերի և կայազորների դատախազները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Դատախազության տարածած հաղորդագրությունից, քննարկվել են զգայունություն ունեցող դեպքերով նախաձեռնված քրեական վարույթների հսկողությանը, վերահսկողությանը, ինչպես նաև աշխատանքի կազմակերպմանն ու կարգապահությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Բարձրացված խնդիրների կապակցությամբ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազը տվել է խիստ հանձնարարականներ, սահմանել դրանց կատարման ժամկետներ:

Генеральный прокурор Армении провела оперативное совещание
12 мая 2026 года под руководством генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян состоялось оперативное совещание.
В совещании приняли участие заместители генерального прокурора Республики Армения Арам Арамян, Лилит Григорян, Эдгар Арсенян, Егиазар Авагян, заместитель генерального прокурора Республики Армения, военный прокурор Григор Элизбарян, прокурор города Еревана Рафаэл Манукян, начальники отделов Генеральной прокуратуры, прокуроры административных округов, районов и гарнизонов города Еревана.
Как передает “Арменпресс” со ссылкой на заявление Генеральной прокуратуры, обсуждались вопросы надзора, контроля за уголовными производствами по деликатным делам, а также организация работы и дисциплины.