Արմեն Գրիգորյանն ու Սոնաթա Քոուլթերը հանդիպման ընթացքում անդրադարձել են վաշինգտոնյան համաձայնագրերին
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ Սոնաթա Քոուլթերին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Գրիգորյանը հանդիպումից մանրամասներ է հայտնել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում կատարած գրառման միջոցով։
«Գոհունակությամբ երկուստեք ընդգծել ենք վաշինգտոնյան համաձայնագրերն ու մատնանշել դրանց շրջանակում իրականացվող համագործակցության շոշափելի արդյունքները:
Անդրադարձ ենք կատարել նաև «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» (ԹՐԻՓՓ) նախագծի իրագործման շրջանակում տարվող աշխատանքներին ու դրանց հետագա ընթացքին:
Զրուցակցիս հետ նաև մտքեր ենք փոխանակել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ»,– գրել է ՀՀ ԱԽ քարտուղարը։

Секретарь Совета безопасности Армении и заместитель помощника госсекретаря США обсудили Вашингтонские соглашения
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял заместителя помощника госсекретаря США Сонату Коултер.
Как сообщает Арменпресс, Григорян написал об этом на своей странице в Facebook.
«С удовлетворением двусторонне подчеркнули важность Вашингтонских соглашений и отметили ощутимые результаты сотрудничества, реализуемого в их рамках.
Коснулись также  работ, проводимых в рамках реализации проекта "Маршрут Трампа во имя международного мира и процветания" (TRIPP), и их дальнейшего хода.
С собеседницей мы также обменялись мнениями по другим вопросам, представляющим двусторонний интерес», — написал секретарь Совбеза Армении.