«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության գրասենյակից մի խումբ անձինք են ձերբակալվել
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության՝ Երևանի Ավան վարչական շրջանում գտնվող գրասենյակից ձերբակալվել են մի խումբ անձինք՝ ընտրակաշառք ստանալու և բարեգործության արգելքը խախտելու դեպքերի առթիվ քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում։
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեից։
«Հաստատում ենք, որ ընտրակաշառք ստանալու և բարեգործության արգելքը խախտելու դեպքերի առթիվ քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում ձերբակալվել են մի խումբ անձինք։ Անհրաժեշտության դեպքում ավելի ուշ լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրվի»,- փոխանցեցին Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։
Ավելի վաղ տեղեկություններ էին շրջանառվում, որ իրավապահները մտել են «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության՝ Երևանի Ավան վարչական շրջանում գտնվող գրասենյակ, բերման ենթարկել մի խումբ անձանց։

Several individuals have been arrested at the Yerevan office of the “Strong Armenia” party in the Avan administrative district amid an ongoing criminal investigation into alleged vote-buying and violations of restrictions on pre-election charitable activities, the Anti-Corruption Committee of Armenia confirmed.
“We confirm that a group of individuals has been arrested within the framework of a criminal proceeding initiated on the grounds of vote-buying and violation of restrictions on charitable activities. Additional information will be provided later if necessary,” the committee said.
The “Strong Armenia” party is led by business tycoon Samvel Karapetyan and intends to run in the June 7 parliamentary elections.