Հայաստանի ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետը պաշտոնական այցով ժամանել է Հնդկաստան
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Հնդկաստանի Հանրապետություն։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից։
Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը, որից հետո տեղի է ունեցել գեներալ-լեյտենանտ Ասրյանի առանձնազրույցը Հնդկաստանի զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետ, գեներալ Անիլ Չաուհանի հետ։ Առանձնազրույցին հաջորդել է հանդիպում՝ պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով:
Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև համագործակցության ներկայիս ընթացքին առնչվող հարցեր, ամփոփել երկկողմ համագործակցության պլանի շրջանակում իրականացված միջոցառումների արդյունքները։ Անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի:
Հանդիպման ավարտին ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ՝ մասնագիտական մի շարք ուղղություններով համագործակցության խորացման վերաբերյալ։

Armenia’s Chief of General Staff begins official visit to India
Lieutenant General Edward Asryan, First Deputy Minister of Defence of Armenia and Chief of the General Staff of the Armed Forces, has begun an official visit to the Republic of India.
A formal welcoming ceremony was held at India’s Ministry of Defence, after which Asryan held a one-on-one meeting with General Anil Chauhan, Chief of the Defence Staff of the Indian Armed Forces. The talks were followed by expanded-format discussions between the two delegations.
The sides reviewed the current state of defence cooperation between Armenia and India and assessed the implementation of activities under their bilateral cooperation plan. They also exchanged views on a range of regional security issues.
At the conclusion of the meeting, the two sides reached agreements to deepen cooperation across a number of professional fields.