Հայաստանի ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետը պաշտոնական այցով ժամանել է Հնդկաստան
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Հնդկաստանի Հանրապետություն։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից։
Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը, որից հետո տեղի է ունեցել գեներալ-լեյտենանտ Ասրյանի առանձնազրույցը Հնդկաստանի զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետ, գեներալ Անիլ Չաուհանի հետ։ Առանձնազրույցին հաջորդել է հանդիպում՝ պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով:
Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև համագործակցության ներկայիս ընթացքին առնչվող հարցեր, ամփոփել երկկողմ համագործակցության պլանի շրջանակում իրականացված միջոցառումների արդյունքները։ Անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի:
Հանդիպման ավարտին ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ՝ մասնագիտական մի շարք ուղղություններով համագործակցության խորացման վերաբերյալ։

Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении с официальным визитом прибыл в Индию
Первый заместитель министра обороны Армении, начальник Генерального штаба Вооруженных сил, генерал-лейтенант Эдвард Асрян 27 апреля прибыл с официальным визитом в Республику Индия.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, в министерстве обороны Индии состоялась торжественная церемония приветствия, после которой генерал-лейтенант Асрян провел встречу с начальником штаба обороны Вооруженных сил Индии генералом Анилом Чауханом. Затем состоялась встреча с участием делегаций в расширенном составе.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся текущего сотрудничества Армении и Индии в оборонной сфере, подвели итоги проведенных в рамках двустороннего плана сотрудничества мероприятий. Был также затронут ряд вопросов региональной безопасности.
В завершение встречи были достигнуты договоренности об углублении сотрудничества в ряде профессиональных областей.