Ռուսաստանն ու Ուկրաինան շարունակում են փոխադարձ հարվածները
Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերը հայտնել են, որ ապրիլի 25-ի գիշերը ռուսական ուժերն Ուկրաինայի վրա հարձակման ժամանակ կիրառել են 47 հրթիռ և 619 անօդաչու թռչող սարք։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է BBC-ն։
Հաղորդագրության համաձայն՝ թիրախավորվել է Դնեպր գետը, ինչպես նաև Խարկովի, Չեռնիգովի, Սումիի, Օդեսայի և Կիևի մարզերը։
Դնեպրի տարածաշրջանային պետական վարչակազմի ղեկավար Ալեքսանդր Գանժան հայտնել է, որ ռուսական բանակի կողմից Դնեպր գետի վրա ապրիլի 25-ի գիշերվա և առավոտյան հարձակումների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է չորսի։ Նրա խոսքով՝ ևս 27 մարդ վիրավորվել է, այդ թվում՝ երկու երեխա։
Զապորոժիեի մարզային վարչակազմի ղեկավար Իվան Ֆեդորովը հայտնել է, որ մարզում միկրոավտոբուսի վրա հարձակման հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, չորսը՝ վիրավորվել։
Չեռնիգովի մարզի իշխանություններն իրենց հերթին հայտնել են երկու զոհի մասին։
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ գիշերը ոչնչացվել է 127 ուկրաինական անօդաչու թռչող սարք։
ԱԹՍ-ները ոչնչացվել են Բելգորոդի, Բրյանսկի, Վորոնեժի, Կալուգայի, Կուրսկի, Օրյոլի, Սմոլենսկի, Ռոստովի, Վոլգոգրադի, Աստրախանի, Սվերդլովսկի և Չելյաբինսկի մարզերում և այլ վայրերում։
Սվերդլովսկի մարզի նահանգապետ Դենիս Պասլերը հայտնել է, որ Եկատերինբուրգում բնակելի շինության վրա անօդաչու թռչող սարքի հարվածի հետևանքով վեց մարդ է վիրավորվել։ Նրա խոսքով՝ 50 մարդ տարհանվել է։
Ավելի վաղ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև գերիների փոխանակում է տեղի ունեցել «193-ը 193-ի դիմաց» բանաձևով։
Նախարարության հայտարարության համաձայն՝ Միացյալ Նահանգները և ԱՄԷ-ն ապահովել են «մարդասիրական միջնորդական ջանքեր»։

Россия и Украина продолжают обмениваться ударами
Украинские ВВС сообщили, что в ночь на 25 апреля российские войска применили 47 ракет и 619 беспилотников в ходе атаки на Украину.
Согласно сообщению, целью атак были река Днепр, а также Харьковская, Черниговская, Сумская, Одесская и Киевская области.
Глава Днепровской областной государственной администрации Александр Ганжан заявил, что число погибших в результате обстрелов Днепра российской армией в ночь и утро 25 апреля достигло четырех человек. Он также сообщил о 27 раненых, в том числе о двух детях.
Глава администрации Запорожской области Иван Федоров сообщил, что в результате нападения на микроавтобус в регионе один человек погиб и четверо получили ранения.
Власти Черниговской области, в свою очередь, сообщили о двух погибших.
Министерство обороны России сообщило об уничтожении 127 украинских беспилотников за ночь.
Беспилотники были уничтожены в Белгородской, Брянской, Воронежской, Калужской, Курской, Орловской, Смоленской, Ростовской, Волгоградской, Астраханской, Свердловской и Челябинской областях, а также в других местах.
Губернатор Свердловской области Денис Паслер сообщил, что шесть человек получили ранения в результате попадания беспилотника в жилой дом в Екатеринбурге. По его словам, 50 человек были эвакуированы.
Ранее Министерство обороны России сообщило о проведении обмена пленными между Россией и Украиной в формате «193 на 193».