Փաշինյանը ներկա կգտնվի Քաղաքացու օրվա միջոցառումներին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ ներկա է գտնվելու Երևանում Քաղաքացու օրվա առթիվ միջոցառումներին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է «Ֆեյսբուքի»-ի իր էջում հրապարակած տեսանյութում։
«Շաբաթ օրը՝ ամսի 25-ին, նշում են Քաղաքացու օրը, և այդ օրը ժամը 13։00-ից Երևանի Ամիրյան փողոցում, հեղափոխության ավանդույթների համաձայն, լինելու է, այսպես ասած, «Խորոված փարթի»։ Երեկոյան ժամը 20։00-ին Հանրապետության հրապարակում մեծ տոնական համերգ է լինելու և, իհարկե, ես էլ այնտեղ եմ լինելու, մասնակցելու եմ։ Հույս ունեմ նաև այնտեղ բոլորիդ տեսնել»,-ասել է Փաշինյանը։
«Տոների և հիշատակի օրերի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ ապրիլի վերջին շաբաթ օրը նշվում է Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու օրը, որն այս տարի կանցկացվի ապրիլի 25-ին։

Премьер-министр Пашинян примет участие в мероприятиях по случаю Дня гражданина
Премьер-министр Армении Никол Пашинян примет участие в мероприятиях в Ереване по случаю Дня гражданина.
Как передает Арменпресс, Никол Пашинян сообщил об этом в видеоролике, опубликованном на его странице в Facebook.
«В субботу, 25 апреля, отмечается День гражданина, и в этот день, с 13:00, на улице Амиряна в Ереване, по традициям революции, состоится, так сказать, «шашлык-пати». В 20:00 на площади Республики пройдет большой праздничный концерт, и, конечно же, я буду там, я приму участие. Надеюсь увидеть там и вас всех», — сказал Пашинян.
Согласно закону Республики Армения «О праздниках и памятных днях», День гражданина Республики Армения отмечается в последнюю субботу апреля, которая в этом году приходится на 25 апреля.