Հակակոռուպցիոն դատարանի բակից ոստիկանները բերման են ենթարկել Սամվել Կարապետյանի 17 աջակցի
Հակակոռուպցիոն դատարանի բակից ոստիկանությունը բերման է ենթարկել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանի 17 աջակցի։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Ներքին գործերի նախարարությունից, նրանք բերման է ենթարկվել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի պահանջները խախտելու համար (Ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը)։
Ապրիլի 17-ին Հակակոռուպցիոն դատարանում շարունակվում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, գործարար Սամվել Կարապետյանի գործով դատավարությունը, որը մեկնարկել էր ապրիլի 15-ին ու հետաձգվել էր։
Դատարանի բակում հավաքվել էին Սամվել Կարապետյանի աջակիցները, որոնց և ոստիկանների միջև քաշքշուկ սկսվեց, ինչից հետո ոստիկանները բերման ենթարկելու գործողություններ սկսեցին։
Տարածված տեսանյութերից երևում է, որ այդ ընթացքում քաղաքացիներից ոմանք տարբեր առարկաներ էին նետում ոստիկանների ուղղությամբ։

Полиция задержала 17 сторонников Самвела Карапетяна во дворе Антикоррупционного суда
Полиция задержала 17 сторонников лидера партии «Сильная Армения» Самвела Карапетяна во дворе Антикоррупционного суда.
Как передает Арменпресс со ссылкой на МВД РА, они были задержаны за нарушение требований статьи 182 Уголовно-процессуального кодекса (невыполнение законного требования сотрудника полиции).
17 апреля в Антикоррупционном суде продолжилось судебное разбирательство по делу лидера партии «Сильная Армения», бизнесмена Самвела Карапетяна, которое началось 15 апреля и было отложено.
Между собравшимися во дворе суда сторонниками Самвела Карапетяна и полицией произошла потасовка, после чего полиция предприняла задержания.
Распространенные видеозаписи показывают, что некоторые граждане бросали в полицейских различные предметы.