Հակակոռուպցիոն դատարանի բակից ոստիկանները բերման են ենթարկել Սամվել Կարապետյանի 17 աջակցի
Հակակոռուպցիոն դատարանի բակից ոստիկանությունը բերման է ենթարկել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանի 17 աջակցի։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Ներքին գործերի նախարարությունից, նրանք բերման է ենթարկվել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի պահանջները խախտելու համար (Ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը)։
Ապրիլի 17-ին Հակակոռուպցիոն դատարանում շարունակվում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, գործարար Սամվել Կարապետյանի գործով դատավարությունը, որը մեկնարկել էր ապրիլի 15-ին ու հետաձգվել էր։
Դատարանի բակում հավաքվել էին Սամվել Կարապետյանի աջակիցները, որոնց և ոստիկանների միջև քաշքշուկ սկսվեց, ինչից հետո ոստիկանները բերման ենթարկելու գործողություններ սկսեցին։
Տարածված տեսանյութերից երևում է, որ այդ ընթացքում քաղաքացիներից ոմանք տարբեր առարկաներ էին նետում ոստիկանների ուղղությամբ։

Seventeen individuals were detained from among a group gathered outside a court in support of Strong Armenia party leader Samvel Karapetyan for what authorities said was a failure to obey a lawful police order.
The Ministry of Interior confirmed the detention to Armenpress.
Karapetyan’s supporters gathered outside the Anti-Corruption Court building in Yerevan, where the business magnate and party leader’s hearing was ongoing in a case involving alleged money laundering and public calls for a coup, which he denies.
The criminal proceedings were initiated last year, and Karapetyan was initially jailed before being released on bail. He has since been under house arrest.
Videos from outside the courthouse showed a brawl between demonstrators and police officers, followed by the detentions. Some individuals were seen throwing various objects at officers.