Ռուսաստանի և Ուկրաինայի փոխադարձ հարվածներից նոր զոհեր են գրանցվել
Ուկրաինան և Ռուսաստանը հայտնել են միմյանց նոր հարվածներ հասցնելու մասին, որոնց հետևանքով կան նոր զոհեր։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ BBC-ի ռուսական ծառայությունը հաղորդում է, որ ըստ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության՝ Կիևում զոհվել է 4 մարդ, այդ թվում՝ երեխա։ 48 մարդ վիրավորվել է։
Օդեսայում 8 մարդ է զոհվել։ Դնեպրոպետրովսկի մարզում 3 մարդ զոհվել է, 34-ը՝ վիրավորվել։ Խարկովում կա 2 վիրավոր։
Ըստ Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերի՝ վերջին մեկ օրվա ընթացքում Ռուսաստանն Ուկրաինայի ուղղությամբ արձակել է 44 հրթիռ, 659 անօդաչու թռչող սարք։
Իր հերթին, ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է գիշերվա ընթացքում ուկրաինական 200-ից ավելի անօդաչու թռչող սարք խոցելու մասին։
Կրասնոդարի երկրամասի Տուապսե քաղաքում 5 և 14 տարեկան երկու երեխա է զոհվել։ Եվս երկու մարդ վիրավորվել է։

В результате взаимных ударов России и Украины есть новые жертвы
Украина и Россия сообщили о новых взаимных ударах, в результате которых вновь погибли люди. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Русская служба BBC со ссылкой на Государственную службу по чрезвычайным ситуациям. В Киеве погибли 4 человека, в том числе один ребенок. 48 человек получили ранения.
В Одессе погибли 8 человек. В Днепропетровской области погибли 3 человека и 34 получили ранения. В Харькове 2 человека получили ранения.
По данным ВВС Украины, за прошедшие сутки Россия выпустила по Украине 44 ракеты и 659 беспилотников.
Министерство обороны России, в свою очередь, сообщило о поражении более 200 украинских беспилотников в течение ночи.
В городе Туапсе Краснодарского края погибли двое детей в возрасте 5 и 14 лет. Еще двое получили ранения.