ՀՀ վարչապետը վստահեցրել է, որ երկարամյա ծառայության հերթացուցակի բնակարանային հարցը չորս տարվա ընթացքում ամբողջությամբ կլուծվի
ՀՀ կառավարությունն ընդունելու է որոշում, ըստ որի՝ երկարամյա ծառայության հերթացուցակի բնակարանային հարցը չորս տարվա ընթացքում ամբողջությամբ կլուծվի։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին Գեղարքունիքի մարզի Գագարինավան կատարած շրջայցի ժամանակ բնակիչների հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա խոստացավ զբաղվել կոնկրետ քաղաքացու խնդրով, ով բարձրացրել էր վերոհիշյալ հարցը։
Քաղաքացիներից մեկը Փաշինյանին դիմեց բնակելի շենքերի տանիքների վերանորոգման հարցով և հայտնեց, որ բնակիչներն իրենց գումարներով կատարել են որոշակի աշխատանքներ։
Զրույցին ներկա Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը տեղեկացրեց, որ Գագարինավան տանող ճանապարհը կվերանորոգվի։ Սուբվենցիոն ծրագրով ընթացիկ տարում կվերանորգվի նաև տեղի հրապարակը և կմեկնարկեն մանկապատրեզի կառուցապատման աշխատանքները։
Քաղաքացիներից մեկը Փաշինյանին հայտնեց, որ 44-օրյա պատերազմում զոհվել են Գագարինավանի յոթ բնակիչներ, բայց դեռ հուշարձան կանգնեցնելու տեղ չի հատկացվել։
«Այստեղ կա զոհվածների հիշատակը հավերժացնող խաչքար, պետք է շուրջը բարեկարգել։ Այդ տարածքում երեխաները կկարողանան խաղալ»,- ասաց Փաշինյանը և Գեղարքունիքի մարզպետին հանձնարարեց հետևել բարեկարգման աշխատանքներին։

Премьер-министр РА заверил, что жилищный вопрос для находящихся в списке ожидания за длительную службу, будет полностью решен в течение 4 лет
Правительство Республики Армения примет решение, согласно которому жилищный вопрос для лиц, находящихся в списке ожидания за длительную службу, будет полностью решен в течение четырех лет.
Как передает Арменпресс, об этом заявил премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян во время визита в Гагаринаван Гегаркуникской области в беседе с жителями.
Он пообещал разобраться с проблемой одного из граждан, поднявшего вышеупомянутый вопрос.
Один из граждан обратился к Пашиняну с вопросом относительно ремонта крыш жилых домов и сообщил, что жители выполнили некоторые работы за свой счет.
Губернатор Гегаркуникской области Карен Саргсян, присутствовавший на встрече, сообщил, что будет отремонтирована дорога, ведущая в Гагаринаван. В этом году также будет отремонтирована местная площадь в рамках субвенционной программы, и начнутся работы по строительству детского сада.
Один из жителей сообщил Пашиняну, что в ходе 44-дневной войны погибли семь жителей Гагаринавана, но место для памятника до сих пор не выделено.
«Здесь находится хачкар, увековечивающий память жертв, и территорию вокруг него необходимо благоустроить. Дети смогут играть на этой площадке», — сказал Пашинян и поручил губернатору Гегаркуника проконтролировать работы по благоустройству.