ՀԸԳՀ կիրարկումն ապահովող միջոցառումները համակարգող հանձնաժողովը հերթական նիստն է անցկացրել
Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի (ՀԸԳՀ) կիրարկումն ապահովող միջոցառումները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովը հերթական նիստն է անցկացրել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են կառավարությունից։
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի նախագահությամբ՝ հանձնաժողովում քննարկվել են ՀԸԳՀ-ի նորճանապարհային քարտեզի իրագործման ընթացքը, միջոցառումների համար պատասխանատու գերատեսչությունների ներկայացուցիչները հանդես են եկել զեկույցներով:
Անդրադարձ է կատարվել ճանապարհային քարտեզի կիրարկումն առավել արդյունավետ դարձնելուն ուղղված մշտադիտարկման և հաղորդակցության նոր գործիքների ներդրման անհրաժեշտության հետ կապված հարցերին։
Նիստի արդյունքներով փոխվարչապետի կողմից տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ պատասխանատու գերատեսչություններին։

Комитет по координационным мерам обеспечения выполнения CEPA провел очередное заседание
Прошло очередное заседание Межведомственного комитета по координации мер обеспечения выполнения Всеобъемлющего и расширенного соглашения о партнерстве (Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement, CEPA) между Арменией и Европейским союзом.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило в правительстве.
Под председательством заместителя премьер-министра Мгера Григоряна комитет обсудил процесс реализации новой дорожной карты CEPA, а также доклады представили представители ведомств, ответственных за проведение мероприятий.
Обсуждались вопросы, связанные с необходимостью внедрения новых инструментов мониторинга и коммуникации, направленных на повышение эффективности реализации дорожной карты.
По итогам заседания заместитель премьер-министра дал соответствующие указания ответственным ведомствам.