Ռուսաստանում մեկ շաբաթում Ուկրաինայի հարվածներից 25 մարդ է զոհվել
Մեկ շաբաթվա ընթացքում Ռուսաստանի տարածքում Ուկրաինայի զինված ուժերի հարվածների պատճառով զոհվել է 25 խաղաղ բնակիչ, նրանց  թվում՝ երկու երեխա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Ռոդիոն Միրոշնիկը:
«Անցած շաբաթվա ընթացքում ուկրաինացիների  գնդակոծություններից տուժել է 176 խաղաղ բնակիչ. վիրավորվել է 151 մարդ, այդ թվում՝ 10 անչափահաս։ Զոհվել է 25 մարդ, այդ թվում՝ երկու անչափահաս», - ասել է նա:
Միրոշնիկի խոսքով՝ Կիևը մեկ շաբաթվա ընթացքում Ռուսաստանի Դաշնության տարածք է արձակել 3,3 հազար տարբեր տեսակի զինամթերք:

За неделю от ударов Украины в России погибли 25 человек
За прошедшую неделю в результате ударов украинских вооруженных сил на территории России погибли 25 мирных жителей, в том числе двое детей. Как передает “Арменпресс” со ссылкой на ТАСС, об этом сообщил посол по особым поручениям МИД России Родион Мирошник.
“За прошедшую неделю от обстрелов украинцев пострадали 176 мирных жителей. 151 человек получил ранения, в том числе 10 несовершеннолетних, 25 человек погибли, в том числе двое несовершеннолетних”.
По словам Мирошника, за прошедшую неделю Киев выпустил по территории Российской Федерации 3 300 различных боеприпасов.