Նիդեռլանդների դեսպանը Հայաստանից դեպի Եվրոպա նոր թռիչքների ավելացումը համարում է փոխադարձ հետաքրքրության աճի ցուցիչ
Հայաստանում Նիդեռլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիկե Մոնրոյ-Վինթերը Wizz Air ավիաընկերության կողմից Երևանից Էյնթհովեն (Նիդեռլանդներ) և եվրոպական այլ նոր ուղղություններով թռիչքների ավելացումը համարում է Հայաստանում Եվրոպայի նկատմամբ և Եվրոպայում Հայաստանի նկատմամբ հետաքրքրության աճի ցուցիչ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ դեսպանը նման տեսակետ հայտնեց Wizz Air հունգարական բյուջետային ավիաընկերության հրավիրած մամուլի ասուլիսի ընթացքում, որում հայտարարվեց նոր ուղղությունների ավելացման մասին (խմբ. Էյնթհովեն և Բրյուսել):
«Դեպի Եվրոպա ուղղությունների ավելացող թիվը Հայաստանում Եվրոպայի նկատմամբ և Եվրոպայում Հայաստանի նկատմամբ աճող հետաքրքրության հիանալի ցուցիչ է, որը ես իսկապես ողջունում եմ»,-ասաց դեսպանը:
Նա նշեց՝ շատ ուրախ է, որ նոր ուղղություններից է Նիդեռլանդների հարավում գտնվող Էյնթհովենը: Ըստ դեսպանի՝ այն գրավիչ է ոչ միայն զբոսաշրջության, այլ նաև բիզնեսի, գիտության, ուսանողների փոխանակման տեսանկյունից: Նիդեռլանդներում Էյնթհովենը հայտնի է որպես ուղեղային կենտրոն: Այսինքն՝ այն հիանալի էկոսիստեմ է՝ բոլոր տեսակի ստարտափների, նաև գիտնականների համար:

Посол Нидерландов считает увеличение количества новых рейсов из Армении в Европу показателем растущего взаимного интереса
Чрезвычайный и полномочный посол Королевства Нидерландов в Армении Марике Монрой-Винтер считает увеличение числа рейсов авиакомпании Wizz Air из Еревана в Эйндховен (Нидерланды) и другие новые европейские направления показателем растущего интереса Армении к Европе и Европы к Армении.
Как сообщает Арменпресс, посол высказала такое мнение на пресс-конференции, организованной венгерской бюджетной авиакомпанией Wizz Air, которая объявила о добавлении новых направлений (Эйндховен и Брюссель).
«Увеличение количества направлений в Европу является отличным показателем растущего интереса Армении к Европе и Европы к Армении, что я искренне приветствую», — сказала посол.
Она отметила, что очень рада тому, что Эйндховен, расположенный на юге Нидерландов, стал одним из новых направлений. По словам посла, город привлекателен не только с точки зрения туризма, но и с точки зрения бизнеса, науки и студенческого обмена. В Нидерландах Эйндховен известен как аналитический центр. То есть, это отличная экосистема для всех видов стартапов, а также для ученых.