ԱՄՆ-ն և Իսրայելը Արաղչիին և Ղալիբաֆին ժամանակավորապես բացառել են թիրախների ցուցակից. WSJ
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչիին և խորհրդարանի խոսնակ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆին ժամանակավորապես բացառել են ԱՄՆ-ի և Իսրայելի թիրախների ցուցակներից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է The Wall Street Journal-ը՝ հղում անելով տեղեկացված աղբյուրների։
Նրանց խոսքով՝ ԱՄՆ-ն և Իսրայելը Ղալիբաֆին և Արաղչիին թիրախների ցուցակներից հանել են չորս-հինգ օրով, մինչ Վաշինգտոնն ուսումնասիրում է Իրանի հետ հաշտության բանակցություններ վարելու հնարավորությունը։
Իրանը և ԱՄՆ-ն իրարամերժ տեղեկություններ են հաղորդում բանակցությունների մասին։ Ըստ ամերիկյան կողմի՝ բանակցությունները շարունակվում են, մինչդեռ Իրանը պնդում է, որ քննարկում է ԱՄՆ-ի կողմից ներկայացված առաջարկները, բայց երկխոսության մասին խոսք չկա։

США и Израиль на время исключили Арагчи и Галибафа из списка своих мишеней: WSJ
Министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчи и спикер Меджлиса Мохаммад Багер Галибаф временно исключены из списков мишеней США и Израиля. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает The Wall Street Journal со ссылкой на информированные источники.
По их данным, США и Израиль исключили Галибафа и Арагчи из списков целей на четыре-пять дней, на то время, пока Вашингтон рассматривает возможности проведения мирных переговоров с Ираном.
Иран и США сообщают противоречивую информацию о переговорах. По словам американской стороны, переговоры продолжаются, в то время как Иран утверждает, что пока рассматривает предложения, представленные США, но о диалоге речи нет.