Նախատեսվում է չորս տարում լուծել ՀՀ ՊՆ հերթացուցակում գրանցված զինծառայողների բնակապահովման խնդիրը. վարչապետ
Կառավարության կողմից առաջիկայում նախատեսվող որոշմամբ՝ չորս տարվա ընթացքում կլուծվի ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողների բնակարանային ապահովման ծրագրի հերթացուցակում գրանցված անձանց բնակապահովման խնդիրը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու համայնքի բնակիչների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Որոշումը հիմա ընդունում ենք, ֆինանսավորումը բացում ենք և 4 տարում բոլոր տները տալիս ենք»,-հավաստիացրեց վարչապետը։
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն էլ հավելեց, որ նախատեսվում է տարեկան կտրվածքով լուծել հերթագրված շուրջ 800 բնակապահովման խնդիր։

Планируется решить жилищный вопрос военнослужащих, включенных в список Министерства обороны РА, в течение четырех лет. Премьер-министр
Предстоящим решением правительства жилищный вопрос лиц, включенных в список ожидания жилищной программы Вооруженных сил РА, будет решен в течение четырех лет.
Как передает Арменпресс, об этом заявил премьер-министр Никол Пашинян на встрече с жителями общины Мартуни Гегаркуникской области Республики Армения.
«Сейчас мы принимаем решение, открываем финансирование и обеспечиваем все дома в течение 4 лет», — заверил премьер-министр.