Իսրայելը հայտարարել է Իրանի հետախուզության նախարարին սպանելու մասին
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հայտարարել է, որ գիշերը իսրայելական կողմի հարձակման հետևանքով սպանվել է Իրանի հետախուզության նախարար Էսմայիլ Խաթիբը։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Reuters լրատվական գործակալությունը։
Իրանական կողմը դեռևս որևէ մեկնաբանություն չի արել այս լուրի առնչությամբ։
Կացը նշել է, որ ինքը և Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն լիազորել են զինվորականներին սպանել թիրախավորված իրանցի ցանկացած այլ բարձրաստիճան պաշտոնյայի՝ առանց լրացուցիչ հաստատման անհրաժեշտության։
Մարտի 17-ին ամերիկա-իսրայելական ուժերի հարձակման հետևանքով Իրանում սպանվել էր Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանին։ Նա Իրանի ամենաբարձրաստիճան պաշտոնյան է, որը զոհվել է ԱՄՆ-իսրայելական հարձակումների հետևանքով՝ Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլահ Ալի Խամենեիի՝ փետրվարի 28-ի սպանությունից ի վեր։

Israel's Defense Minister Israel Katz said on Wednesday that Iranian Intelligence Minister Esmail Khatib was "eliminated" in a strike overnight, Reuters reports.
There has been no confirmation from Iran regarding Khatib's reported death.
Katz said he and Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu had authorized the military to kill any other senior Iranian official being targeted without the need for additional approval, according to Reuters.
The report comes after Iranian state media confirmed Tuesday that Ali Larijani, secretary of Iran’s Supreme National Security Council, was killed in an airstrike.