Իսրայելում իրանական հարվածներից ևս մեկ զոհ է գրանցվել
Իսրայելի կենտրոնական հատվածում կասետային զինամթերքի պայթյունի հետևանքով ծանր վիրավորվածներից մեկը մահացել է։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է The Times of Israel-ը։
Շտապօգնության ծառայությունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ իրանական բալիստիկ հրթիռի հարձակման հետևանքով երկու վայրում վիրավորվել է երեք մարդ։
Շտապօգնության ծառայությունը նաև հայտնել է, որ Իսրայելի կենտրոնական մեկ այլ վայրում 30-ամյա մի տղամարդ ծանր վիրավորվել է։
Մարտի 9-ին գրանցված զոհը փետրվարի 28-ին Իրանի դեմ պատերազմի սկսվելուց ի վեր Իսրայելում արձանագրված 11-րդ զոհն է:
ԱՄՆ-ն և Իսրայելն Իրանի դեմ համատեղ ռազմական գործողություն են սկսել փետրվարի 28-ից՝ մեղադրելով Թեհրանին հրթիռային և միջուկային ծրագիրը զարգացնելու համար։ Իրանը հերքել է մեղադրանքները և պատասխան հարվածներ է հասցնում Իսրայելին, ինչպես նաև տարածաշրջանի երկրներում էներգետիկ օբյեկտներին և ամերիկյան ռազմաբազաներին։ Իրանում զոհերի թիվը գերազանցել է 1300-ը։

В Израиле еще один человека погиб в результате иранских ударов
Один из тяжелораненых в результате взрыва кассетного боеприпаса в центре Израиля скончался. Как передает Арменпресс, об этом сообщает The Times of Israel.
Ранее служба скорой помощи сообщила о трех раненых в двух местах в результате иранского ракетного удара.
Служба скорой помощи также сообщила о 30-летнем мужчине, получившем серьезные ранения в другом месте в центре Израиля.
Смерть 9 марта стала 11-й смертью, зарегистрированной в Израиле с начала войны с Ираном 28 февраля.
28 февраля США и Израиль начали совместную военную операцию против Ирана, обвинив Тегеран в разработке ракетной и ядерной программы. Иран отрицает обвинения и наносит ответные удары по Израилю, а также по энергетическим объектам и американским военным базам в странах региона. Число погибших в Иране превысило 1300 человек.