ԱՄՆ-ն ու Իսրայելը համատեղ հարվածներ են հասցրել Թեհրանի օդանավակայանին
Միացյալ Նահանգների ու Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը համատեղ զանգվածային ավիահարվածներ են հասցրել Թեհրանի Մեհրաբադ միջազգային օդանավակայանին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է իրանական Tasnim գործակալությունը։
«ԱՄՆ-ն և Իսրայելն առավոտյան Թեհրանի «Մեհրաբադ» օդանավակայանի տարածքում իրականացրել են ամենադաժան հարձակումներից մեկը։ Լսվել են մի քանի պայթյուններ»,-նշել է գործակալությունը՝ հավելելով, որ պայթյուններին հետևել են ուժգին հրդեհներ։
ԱՄՆ-ն և Իսրայելը փետրվարի 28-ից հարվածներ են հասցնում Իրանին՝ դա անվանելով «կանխարգելիչ» հարձակում։ Նրանց պնդմամբ՝ Իրանը զարգացնում էր իր մեծ հեռահարության բալիստիկ հրթիռների ծրագիրը, նաև ցանկանում էր միջուկային զենք ստեղծել։
Թեհրանը հերքել է մեղադրանքները և պատասխան հարվածներ է հասցնում՝ թիրախավորելով Իսրայելը, ինչպես նաև Մերձավոր Արևելքի տարբեր երկրներում տեղակայված ԱՄՆ-ի ռազմակայանները և էներգետիկ օբյեկտները։

США и Израиль нанесли совместные удары по аэропорту Тегерана
Военно-воздушные силы США и Израиля нанесли совместные авиаудары по международному аэропорту Мехрабад в Тегеране.
Как передает Арменпресс,  об этом сообщило иранское информационное агентство Tasnim.
«Сегодня утром США и Израиль совершили одно из самых жестоких нападений в районе тегеранского аэропорта Мехрабад. Было слышно несколько взрывов», — отметило агентство, добавив, что за взрывами последовали сильные возгорания.
США и Израиль наносят удары по Ирану с 28 февраля, называя это  «превентивным» нападением. По их утверждению, Иран развивал свою программу баллистических ракет большой дальности, а также хотел создать ядерное оружие.
Тегеран отверг обвинения и наносит ответные удары, нацеленные на Израиль, а также на военные базы и энергетические объекты США, расположенные в различных странах Ближнего Востока