Դատախազությունը պահանջում է Վալերիյ Օսիպյանից հօգուտ Հայաստանի բռնագանձել 4 անշարժ և շարժական գույք, դրամական միջոցներ
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Գլխավոր դատախազությունից հայտնում են, որ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ ոստիկանության նախկին պետ Վալերիյ Օսիպյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• Երևան քաղաքում գտնվող 3 անշարժ գույք, որից 2-ը գտնվում են Կենտրոն վարչական շրջանում (անշարժ գույքերի շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը 125 միլիոն 580 հազար դրամ է).
• 1 շարժական գույք.
• 48 միլիոն դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
• 42.8 միլիոն դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռք բերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

Прокуратура требует конфисковать 5 объекта недвижимого и движимого имущества и денежные средства у экс-начальника полиции
Антикоррупционный суд принял к производству очередное исковое заявление Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе генпрокуратуры, Управление по взысканию имущества незаконного происхождения генеральной прокуратуры обратилось в суд с иском о конфискации у экс-начальника полиции Валерия Осипяна, а также у аффилированных с ним лиц:
— 3 объекта недвижимости в Ереване, 2 из которых находятся в административном районе Кентрон (кадастровая стоимость объектов недвижимости составляет 125 млн 580 тыс драмов).
— 1 движимое имущество.
— 48 млн драмов как остаток незаконных денежных средств.
— 42,8 миллиона драмов, не подтверждённых законными доходами лица, имеющих незаконное происхождение, переданных добросовестному приобретателю либо не подлежащих идентификации и конфискации.