Հեգսեթը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն նոր ուժեր է ուղարկում Իրանի դեմ գործողությունների համար
ԱՄՆ պատերազմի նախարար Փիթ Հեգսեթը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ օգտագործվող կրակային ուժը շուտով մեծապես կընդլայնվի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է մամուլի ասուլիսում, որը հեռարձակվել է ԱՄՆ զինված ուժերի կենտրոնական հրամանատարության X-ի էջում։
Նա հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն զինամթերքի պակաս չունի և կարող է այս ռազմական արշավը շարունակել «այնքան, որքան դրա կարիքը լինի»։ Հեգսեթի խոսքով՝ ԱՄՆ-ն նոր ուժեր է ուղարկում տարածաշրջան և կբազմապատկի Իրանի դեմ հարվածները։ Նրա խոսքով՝ Իսրայելը նույնպես ունի մեծ կարողություններ։
Հեգսեթը նաև հայտարարել է, որ ռազմական գործողությունների ժամանակացույցը «միայն ու միայն մեր վերահսկողության տակ է», և արշավը կշարունակվի այնքան, մինչև ԱՄՆ-ն չհասնի իր առջև դրված նպատակներին:

Пит Хегсет заявил, что США направят новые силы для действий против Ирана
Министр войны США Пит Хегсет заявил, что огневая мощь, используемая против Ирана, в скором времени будет значительно расширена. Как сообщает “Арменпресс”, об этом он заявил на пресс-конференции, транслировавшейся на странице Центрального командования США.
Он заявил, что у США нет недостатка в боеприпасах, и они могут продолжать эту военную кампанию “столько, сколько потребуется”. По словам Хегсета, США направляют в регион новые силы и будут наносить всё больше ударов по Ирану. По его словам, Израиль также обладает большими возможностями.
Хегсет также заявил, что сроки военных операций находятся “только и только под нашим контролем”, и кампания будет продолжаться до тех пор, пока США не достигнут своих целей.