Ներքին գործերի նախարարությունում և Ոստիկանությունում կադրային փոփոխություններ են կատարվել
Հայաստանի ներքին գործերի նախարարի հրամաններով կադրային փոփոխություններ են կատարվել նախարարությունում և Ոստիկանությունում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՆԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, Ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության պետ, ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Վարդան Վարդանյանն ազատվել է պաշտոնից։ Նույն պաշտոնին նշանակվել է ոստիկանության գնդապետ Արթուր Բարսեղյանը։
ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության պետ, ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Կարեն Հակոբյանը ազատվել է պաշտոնից։ Ոստիկանության գնդապետ Կարեն Խաչատրյանը նշանակվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության պետի պարտականությունները կատարող։
ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության պետ, ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Արթուր Խուդինյանը ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից։ Նույն պաշտոնին նշանակվել է ոստիկանության փոխգնդապետ Գևորգ Զաքարյանը։

В Министерстве внутренних дел и Полиции Армении произошли кадровые изменения
По распоряжению министра внутренних дел Армении в Министерстве и Полиции произошли кадровые изменения.
Как передает «Арменпресс» со ссылкой на сообщение МВД РА, уволен начальник Главного управления уголовной полиции, заместитель начальника полиции, полковник Вардан Варданян.
На эту должность назначен полковник полиции Артур Барсегян.
Уволен также начальник Главного управления общественной полиции МВД РА, заместитель начальника полиции, полковник Карен Акобян.
Полковник полиции Карен Хачатрян назначен исполняющим обязанности начальника Главного управления общественной полиции МВД РА.
Уволен и начальник патрульной службы МВД РА, заместитель начальника полиции, полковник Артур Худинян.