Մենք պատվում ենք հայ ժողովրդի տոկունությունն ու անսասան ոգին. Վենսի գրառումը՝ Ցեղասպանության թանգարանի հուշամատյանում
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների  փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը գրառում է կատարել Հայոց ցեղասպանության թանգարանի պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Ջեյ Դի Վենսը փետրվարի 10-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, իսկ այցի ավարտին Ցեղասպանության թանգարանի հուշամատյանում կատարել է հետևյալ գրառումը.
«Կորցրած կյանքերի հանդեպ խորին հարգանքի հիշատակով մենք պատվում ենք հայ ժողովրդի տոկունությունն ու անսասան ոգին։ Թող Ամերիկան և Հայաստանը միասին ձգտեն ապագայի, որտեղ  խաղաղություն է և փոխըմբռնում»:
Այցի ավարտին Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Էդիտա Գզոյանը Ջեյ Դի Վենսին է փոխանցել Հայոց ցեղասպանության և Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի մասին գրքեր:

"Мы чтим стойкость и непоколебимый дух армянского народа", - написал вице-президент США в гостевой книге Музея Геноцида армян
Вице-президент США Джей Ди Вэнс оставил запись в почетной гостевой книге Музея Геноцида армян.
По сообщению «Арменпресс», 10 февраля Дж. Д. Вэнс посетил Мемориальный комплекс Цицернакаберд, чтобы почтить память жертв Геноцида армян в конце ХХ века в Османской Турции, и в конце своего визита оставил в гостевой книге Музея Геноцида следующую запись:
«С глубоким уважением к погибшим мы чтим стойкость и непоколебимый дух армянского народа. Пусть Америка и Армения вместе стремятся к будущему, в котором царят  мир и взаимопонимание».
В завершение визита директор Музея-института Геноцида армян Эдита Гзоян вручила Джей Ди Вэнсу книги о Геноциде армян и о проблеме Нагорного Карабаха.