Արման Սարգսյանն ու Դաֆնե Մարեն քննարկել են ՀՀ ՊՆ-ի և ԿԽՄԿ-ի համատեղ գործողությունների ծրագրին առնչվող հարցեր
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում փետրվարի 5-ին պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ղեկավար Դաֆնե Մարեի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՊՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Հայաստանում ԿԽՄԿ պատվիրակության 2025-2026 թ․ համատեղ գործողությունների ծրագրին առնչվող հարցեր։
Դաֆնե Մարեն ներկայացրել է ընթացիկ ծրագրերը՝ դրական գնահատելով դրանց իրականացման ընթացքը և ձևավորված համագործակցության արդյունքները։
Իր հերթին Արման Սարգսյանը բարձր է գնահատել նախատեսված միջոցառումների կատարման ընթացքը՝ ընդգծելով Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հետ շարունակական և կառուցողական համագործակցության կարևորությունը, ինչպես նաև պատրաստակամություն հայտնել դիտարկել ու աջակցել համագործակցության նոր առաջարկների իրականացմանը։

Deputy Minister of Defense Arman Sargsyan on Thursday received a delegation led by  Daphnée Maret, the Head of ICRC Delegation in Armenia,  at the administrative complex of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, the ministry said in a press release.
During the meeting, the parties discussed issues related to the 2025–2026 joint action plan between the Ministry of Defense of the Republic of Armenia and the ICRC delegation in Armenia. Daphnée Maret presented the delegation's ongoing programs, positively assessing both their implementation process and the results of the established cooperation.
In turn, Arman Sargsyan highly appreciated the implementation of the planned activities, emphasized the importance of continued constructive cooperation with the International Committee of the Red Cross, and expressed readiness to consider and support new cooperation proposals.