Արման Սարգսյանն ու Դաֆնե Մարեն քննարկել են ՀՀ ՊՆ-ի և ԿԽՄԿ-ի համատեղ գործողությունների ծրագրին առնչվող հարցեր
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում փետրվարի 5-ին պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ղեկավար Դաֆնե Մարեի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՊՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Հայաստանում ԿԽՄԿ պատվիրակության 2025-2026 թ․ համատեղ գործողությունների ծրագրին առնչվող հարցեր։
Դաֆնե Մարեն ներկայացրել է ընթացիկ ծրագրերը՝ դրական գնահատելով դրանց իրականացման ընթացքը և ձևավորված համագործակցության արդյունքները։
Իր հերթին Արման Սարգսյանը բարձր է գնահատել նախատեսված միջոցառումների կատարման ընթացքը՝ ընդգծելով Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հետ շարունակական և կառուցողական համագործակցության կարևորությունը, ինչպես նաև պատրաստակամություն հայտնել դիտարկել ու աջակցել համագործակցության նոր առաջարկների իրականացմանը։

Замминистра обороны и руководитель делегации МККК в Армении обсудили совместный план действий на 2025-2026 годы
Заместитель министра обороны Армении Арман Саргсян 5 февраля принял делегацию во главе с руководителем Международного комитета Красного Креста в Республике Армения Дафной Маре.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, были обсуждены вопросы, касающиеся совместного плана действий министерства обороны Республики Армения и делегации МККК в Армении на 2025-2026 годы.
Дафна Маре представила текущие программы, положительно оценив процесс их реализации и результаты налаженного сотрудничества.
Арман Саргсян высоко оценил ход запланированных мероприятий, подчеркнув важность непрерывного и конструктивного сотрудничества с МККК, а также выразив готовность рассмотреть и поддержать реализацию новых предложений по сотрудничеству.