Առաջիկա օրերին Հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում, լեռնային շրջաններում՝ բուք
Փետրվարի 1-ի ցերեկը, փետրվարի 2-3-ն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Փետրվարի 2-3-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին Շիրակի դաշտի ցածրադիր հատվածներում, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, Արարատյան դաշտում, այդ թվում նաև Երևանում սպասվում է մառախուղ։ Փետրվարի 2-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին հանրապետության ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից։
Հանրապետության տարածքում փետրվարի 1-ի ցերեկը, 2-4-ն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, նախալեռնային և հովտային շրջաններում՝ ձնախառն անձրևի, լեռնային շրջաններում ձյան տեսքով, լեռնային առանձին շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Փետրվարի 5-6-ը սպավում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին` հարավարևմտյան` 3-6 մ/վ, փետրվարի 1-ի ցերեկը, 2-5-ն առանձին շրջաններում սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։ Փետրվարի 2-3-ի գիշերը և առավոտյան Շիրակի դաշտի ցածրադիր հատվածներում, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, Արարատյան դաշտում սպասվում է մառախուղ։
Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 1-3-ի ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով, Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռներում ՝ 4-6 աստիճանով։
Երևան քաղաքում փետրվարի 1-ի ցերեկը, 5-6-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 2-4-ը սպասվում են տեղումներ՝ ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Փետրվարի 2-3-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է մառախուղ։

В ближайшие дни в некоторых районах Армении ожидается усиление ветра, в горных районах – метель
Днем 1 февраля, 2-3 февраля - в некоторых районах, ожидается усиление ветра, до скорости 17-20 м/с, в горных районах – метель, низкая горизонтальная видимость. В ночь на 3 февраля и в утренние часы в низинах Ширакской равнины, в предгорьях Арагацотна и Котайка, в Араратской долине, включая Ереван, ожидается туман. В ночь на 2 февраля и в утренние часы на дорогах республики ожидается гололедица.
Об этом Арменпресс сообщили в НПО Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения.
На территории республики днем 1 февраля, 2-4 февраля в отдельных регионах, ожидаются осадки, в предгорьях и долинах — снег с дождем, в горных районах — снег, в отдельных горных районах — метель, низкая горизонтальная видимость. 5-6 февраля осадков не ожидается.
Ветер юго-западный, 3-6 м/с, в течение дня 1 февраля, а также со 2 по 5 февраля, ожидается усиление ветра в некоторых районах порывы могут усилиться до 17-20 м/с. В низменных районах Ширакской равнины, в предгорьях Арагацотна и Котайка, а также на Араратской равнине ночью и утром 2-3 февраля ожидается туман.
Температура воздуха будет постепенно повышаться на 2-4 градуса в дневные часы с 1 по 3 февраля, а в Араратской долине и ее предгорьях — на 4-6 градусов.
В Ереване днем 1 февраля и 5-6 февраля осадков не ожидается. 2-4 февраля ожидаются осадки в виде снега и снега с дождем. Ночью и утром 2-3 февраля ожидается туман.