ՌԴ-ում օտարերկրացիները պետք է կեցության վկայագիրը փոխարինեն 14, 20 և 45 տարեկան դառնալուց հետո. ՆԳՆ
Օտարերկրյա քաղաքացիները պետք է Ռուսաստանում փոխարինեն կեցության վկայագիրը 14, 20 և 45 տարեկան դառնալուց հետո: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՏԱՍՍ գործակալությունից, այդ մասին հայտնել են ՌԴ ներքին գործերի նախարարության միգրացիոն ծառայությունից:
«Օտարերկրյա քաղաքացու կեցության վկայագիրը պատկանում է այն փաստաթղթերի թվին, որը ենթակա է փոխարինման 14, 20 և 45 տարեկան դառնալուց հետո», - ասել են ծառայությունում:
Գերատեսչությունից պարզաբանել են, որ կեցության վկայագրի փոխարինման դիմումը կարելի է ներկայացնել Ռուսաստանի ներքին գործերի նախարարության տարածքային մարմնի միգրացիայի հարցերով ստորաբաժանում կամ Ռուսաստանի ներքին գործերի նախարարության Անձնագրային-այցագրային ծառայության Դաշնային պետական ունիտար ձեռնարկություն: Նրանք, ովքեր գտնվում են Մոսկվայում, կարող են դիմել Բազմաֆունկցիոնալ միգրացիոն կենտրոնի Մոսկվայի պետական բյուջետային հիմնարկություն:
Օտարերկրյա քաղաքացիներն իրենց մոտ պետք է ունենան համապատասխան փաստաթղթեր և պետական տուրքի վճարման անդորրագիրը։
Ներքին գործերի նախարարությունում ընդգծել են, որ դիմումը 14, 20 կամ 45 տարեկան դառնալուց հետո անհրաժեշտ է ներկայացնել մեկ ամսվա ընթացքում:

Иностранцы, проживающие в России должны заменять вид на жительство после достижения возраста 14, 20 и 45 лет: МВД РФ
Иностранные граждане обязаны заменять вид на жительство в России по достижении возраста 14, 20 и 45 лет. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает ТАСС со ссылкой на Миграционную службу Министерства внутренних дел РФ.
“Вид на жительство иностранного гражданина относится к числу документов, который подлежит замене по достижении 14, 20, 45 лет”, — говорится в сообщении службы.
В ведомстве пояснили, что заявление о замене вида на жительство можно подать в подразделение по вопросам миграции территориального органа МВД России или в ФГУП “ПВС” МВД России. Находящиеся в Москве могут обратиться в ГБУ Москвы “ММЦ”.
Иностранные граждане должны иметь при себе соответствующие документы и квитанцию ​​об оплате государственной пошлины.
Министерство внутренних дел подчеркнуло, что заявление необходимо подать в течение одного месяца после достижения 14, 20 или 45 лет.