ԱՄՆ պետքարտուղարությունը հայտնել է Իրանի կողմից ամերիկյան բազաներին հնարավոր հարվածների մասին
ԱՄՆ պետքարտուղարությունը իր X սոցիալական ցանցի պարսկերեն էջում հայտարարել է, որ ստացել է տեղեկություններ այն մասին, թե Իրանը հնարավոր հարվածներ է նախապատրաստում ԱՄՆ ռազմական բազաների ուղղությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հայտարարության մեջ նշվում է, որ ամերիկյան իշխանությունները ուշադիր հետևում են իրավիճակին և պատրաստ են իրադարձությունների ցանկացած զարգացման։
«Մենք տեղեկություններ ենք ստացել այն մասին, որ Իսլամական Հանրապետությունը ամերիկյան բազաների վրա հարձակման տարբերակներ է նախապատրաստում։ Ինչպես բազմիցս ընդգծել է նախագահ Դոնալդ Թրամփը, բոլոր տարբերակները մնում են սեղանին, և եթե Իսլամական Հանրապետության ռեժիմը հարձակվի ամերիկյան օբյեկտների վրա, Իսլամական Հանրապետությունը կկանգնի շատ, շատ հզոր ուժի դեմ: Մենք դա ասել ենք ավելի վաղ և նորից կկրկնենք՝ նախագահ Թրամփի հետ խաղեր մի խաղացեք »,– ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Госдепартамент США сообщает о возможных атаках со стороны Ирана на американские базы
Госдепартамент США сообщил на своей иранской странице в социальной сети X, что получил информацию о подготовке Ираном возможных атак на американские военные базы.
Как передает Арменпресс, в заявлении отмечается, что власти США внимательно следят за ситуацией и готовы к любому развитию событий.
«Мы получили информацию о том, что Исламская Республика готовит варианты нападения на американские базы. Как неоднократно подчеркивал президент Дональд Трамп, все варианты остаются в силе, и если режим Исламской Республики нападет на американские объекты, Исламская Республика столкнется с весьма и весьма мощной силой. Мы говорили это раньше и повторим еще раз: не играйте в игры с президентом Трампом», — говорится в заявлении.