ԵՄ դիտորդական առաքելության անդամները վկայականներ են հանձնել Մեղրիի արվեստի դպրոցի սաներին
Հայաստանում Եվրոպական միության դիտորդական առաքելության՝ Կապանի մասնաճյուղի ներկայացուցիչներն այցելել են Մեղրիի արվեստի դպրոց, վկայականներ հանձնել դպրոցի երիտասարդ նկարիչներին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԵՄ առաքելությունը հայտնել է X-ի միկրոբլոգում կատարած գրառմամբ։
«Առաքելության դիտորդները հանդիպեցին աչքի ընկած 4 աշակերտների հետ, որոնց աշխատանքները ցուցադրվել էին Եղեգնաձորի երկրագիտական թանգարանում՝ «Ինչպիսի՞ն է հավասարությունը» ցուցահանդեսի ժամանակ։ Երիտասարդ նկարիչներին հանձնվեցին վկայականներ և պատկերասրահից նրանց սեփական աշխատանքները»,-ասված է գրառման մեջ։
ԵՄ առաքելությունը շնորհակալություն է հայտնել Մեղրիի արվեստի դպրոցի տնօրենին և ուսուցիչներին երիտասարդ նկարիչներին ոգեշնչելու համար։

Члены Миссии ЕС по наблюдению вручили свидетельства ученикам художественной школы Мегри
Представители Капанского отделения Миссии Европейского союза по наблюдению в Армении посетили художественную школу Мегри и вручили свидетельства юным художникам школы.
Как сообщает Арменпресс, Миссия ЕС сделала это заявление в сообщении в микроблоге X.
«Наблюдатели Миссии встретились с четырьмя выдающимися учениками, чьи работы были выставлены в Егегнадзорском геологическом музее в рамках выставки «Как выглядит равенство?». Юным художникам были вручены сертификаты и их собственные работы из галереи», — говорится в сообщении.
Миссия ЕС поблагодарила директора и преподавателей художественной школы Мегри за вдохновение, которое они подарили юным художникам.