Ժաննա Անդրեասյանի հավաստմամբ՝ Ծիծեռնակաբերդի վերանորոգումն ապրիլի 24-ին ավարտված կլինի
Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրն ու թանգարանը այցելուների համար այս ընթացքում չեն փակվել, իսկ մեկնարկած վերանորոգումը կավարտվի նախանշված ժամկետում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հունվարի 7-ի ասուլիսին ասաց ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը։
«Հուշահամալիրը և թանգարանը բաց են և չեն փակվելու որևէ օր, որևէ ժամ, այդ թվում՝ ապրիլի 24-ին»,-հավաստիացրեց նախարարը։
Անդրեասյանը մանրամասնեց, որ ներկայում մեկնարկել է Ծիծեռնակաբերդի 3 մույթերի սալերի տեղադրումը և մասնագիտական հանրույթի հետ համագործակցությամբ բոլոր անհրաժեշտ աշխատանքներն իրականացվում են պատշաճ որակով։
«Որևէ մտահոգություն մեր քաղաքացիները կարող են չունենալ․ ովքեր ուզում են այցելել՝ հուշարձանն այսօր էլ բաց է, իսկ ապրիլի 24-ին աշխատանքներն ավարտված կլինեն»,-եզրափակեց ԿԳՄՍ նախարարը։

Ремонт в Цицернакаберде будет завершен до 24 апреля: министр
Мемориал Цицернакаберда и Музей-институт геноцида армян не закрывались для посетителей и проводимые ремонтные работы будут завершены в назначенные сроки.
Как сообщает Арменпресс, об этом на пресс-конференции 7 января сказала министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян.
«Мемориал и музей открыты и не будут закрыты ни в какой день, ни в какое время, включая 24 апреля», — заверила министр.
«Нашим гражданам не о чем беспокоиться. Для тех, кто хочет посетить мемориал, он открыт и сегодня, а работы будут завершены до 24 апреля», — заключила министр.