Թթուջուր-Նավուր ավտոճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը հունվարի 3-ին ժամը 10:15-ի դրությամբ բոլոր տրանսպորտային միջոցների համար փակ են։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից, միջպետական և հանրապետական նշանակության մյուս ավտոճանապարհները երթևեկելի են։
Նորավան-Լծեն-Տաթև, «Զանգերից» դեպի Սիսիան ավտոճանապարհները փակ են միայն կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից վարորդներներին հորդորում են լինել ուշադիր, խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները և երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։

В Армении есть закрытые автомагистрали
С 10:15 часов 3 января автодорога Ттуджур-Навур и горный перевал Варденяц закрыты для движения всех транспортных средств.
Как сообщили Арменпресс в фонде "Дорожный департамент", другие автомагистрали межгосударственного и республиканского значения проходимы.
Автодороги Нораван-Лцен-Татев, «Зангер»-Сисиан закрыты только для автомобилей с прицепами.
На дорогах районов Апарана, Арагаца, Спитака, Туманяна, Ташира, Севана, Чамбарака, Мартуни, Гавара, Абовяна, Раздана, Наири, Вайка, Сисиана, Горисского, Ашоцка, Амасии и Ванадзора местами гололед.
Другие автомагистрали межгосударственного и республиканского значения открыты.
Дорожники проводят работы по очистке и обработке пескосолью на автодорогах.
Фонд «Дорожный департамент» призывает водителей быть внимательными, строго соблюдать правила дорожного движения и ездить исключительно на автомобилях с зимними шинами.