ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են, սակայն փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ՆԳՆ Փրկարար ծառայությունից։
Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև «Զանգեր» կոչվող հատվածը, Նորավան-Լծեն-Տաթև, Շինուհայր-Տաթև-Կապան, Աշտարակ-Ուշի ավտոճանապարհները, Դիլիջանի ոլորանները և Վարդենյաց լեռնանցքը փակ են կցորդով բեռնատարների համար։
Զանգակատուն գյուղում բուք է։
Եղեգնաձորի, Վայքի, Սիսիանի, Գորիսի, Կապանի, Մեղրիի, Մարտունիի, Վարդենիսի տարածաշրջաններում և Տիգրանաշենի ոլորաններում տեղում է ձյուն։
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից հայտնում են, որ ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհներին շարունակվում են ձմեռային սպասարկման աշխատանքները։ ՀՀ բոլոր տարածաշրջաններում կապալառուների կողմից կատարվում է շուրջօրյա հերթապահություն։ Ճանապարհները մաքրվում են ձյան շերտից, երթևեկելի մասը մշակվում է աղ-ավազով։
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի աշխատակիցները կատարում են ուժեղացված հերթապահություն՝ համակարգելով ընթացիկ աշխատանքները։
Ճանապարհային դեպարտամենտում գործում է շուրջօրյա հեռախոսահամար՝ 010-56-25-33, որին զանգահարելով քաղաքացիներն օպերատիվ տեղեկություններ են ստանում միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհների վերաբերյալ։

Автомагистрали в Республике Армения в основном проходимы
Автомагистрали в Республике Армения в основном проходимы, но в Арагацотнской области закрыты дороги, ведущие от высокогорной метеорологической станции «Амберд» к крепости Амберд и озеру Кари лич.
От перекрестка Джермук до участка под названием «Зангер» для грузовиков с прицепами закрыты шоссе Нораван-Лцен-Татев, Шинуайр-Татев-Капан, Аштарак-Уш, повороты Дилижана и горный перевал Варденяц.
В селе Зангакатун - метель.
Снегопад в районах Егегнадзора, Вайка, Сисиана, Гориса, Капана, Мегри, Мартуни, Вардениса и поворотах Тигранашена.
Фонд «Дорожный департамент» сообщает, что продолжаются работы по зимнему содержанию автомагистралей Республики Армения межгосударственного и республиканского значения. Подрядчики работают круглосуточно во всех регионах Республики Армения. Дороги расчищаются от снега, дорожное покрытие обрабатывается солью и песком.
Сотрудники Фонда «Дорожный департамент» проводят службу в усиленном режиме, координируя текущую работу.
В Фонде «Дорожный департамент» действует круглосуточная горячая линия: 010-56-25-33, благодаря которой граждане получают оперативную информацию о ситуации на автомагистралях межгосударственного и республиканского значения.