Հայաստանում օդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-7 աստիճանով. առանձին հատվածներում կտեղա առատ ձյուն
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը ներկայացրել է առաջիկա օրերի եղանակային կանխատեսումը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կառույցի տարածած տվյալների համաձայն օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 28-30-ին հանրապետության ողջ տարածքում կնվազի 5-7 աստիճանով։
Հյուսիս-արևմուտքից ցուրտ մթնոլորտային ճակատի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ դեկտեմբերի 26-ին, դեկտեմբերի 27-ի գիշերն՝ առանձին շրջաններում կտեղա թույլ ձյուն։
Դեկտեմբերի 27-ի կեսօրից հետո դեպի երեկո և դեկտեմբերի 27-ին լույս 28-ի գիշերն ու առավոտյան՝ հանրապետության ողջ տարածքում, դեկտեմբերի 28-ի ցերեկը՝ Գեղարքունիքում, Արարատում, Վայոց ձորում ու Սյունիքում, սպասվում է ձյուն, առանձին հատվածներում՝ առատ։
Հանրապետության լեռնային մարզերի առանձին գոտիներում սպասվում է նաև քամու ուժգնացում 17-20մ/վրկ, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Երևանում դեկտեմբերի 27-ի ուշ երեկոյան, դեկտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է ձյուն։

Температура воздуха в Армении понизится на 5-7 градусов. В некоторых районах ожидаются сильные снегопады
Центр гидрометеорологии и мониторинга представил свой прогноз погоды на ближайшие дни. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на распространенную Центром информацию, по всей республике с 28 по 30 декабря температура воздуха понизится на 5-7 градусов.
В связи с проникновением холодного атмосферного фронта с северо-запада, 26 декабря и в ночь на 27 декабря в некоторых районах выпадет небольшой снег.
С полудня 27 декабря до вечера и утром 27 декабря по всей республике ожидается снегопад, а во второй половине дня 28 декабря в Гегаркунике, Арарате, Вайоц-Дзоре и Сюнике в некоторых районах ожидается сильный снегопад.
В отдельных горных районах также ожидаются порывы ветра 17-20 м/с, метели и низкая горизонтальная видимость.