Ավստրիայի եվրոպական և միջազգային հարցերի դաշնային նախարարը մտադիր է այցելել Հայաստան
Ավստրիայի եվրոպական և միջազգային հարցերի դաշնային նախարար Բեատե Մայնլ-Ռայզինգերը հայտարարել է Հայաստան այցելելու մտադրության մասին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ավստրիայի եվրոպական և միջազգային հարցերի դաշնային նախարարը Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ համատեղ տեսանյութ է հրապարակել «Ինստագրամ»-ի իր էջի սթորի բաժնում։
«Այսօր մենք շատ արդյունավետ նախաճաշ ունեցանք Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի հետ։ Անհամբեր սպասում եմ Երևան այցելելու հնարավորությանը։ Սա շատ կարևոր գործընկերություն է»,– նշել է Ավստրիայի եվրոպական և միջազգային հարցերի դաշնային նախարարը։
Ի պատասխան՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել աջակցության և բարի խոսքերի համար՝ նշելով, որ անհամբեր սպասում է Ավստրիայի նախարարի այցին Հայաստան։
«Շատ շնորհակալ եմ աջակցության և բարի խոսքերի համար։ Անհամբեր սպասում եմ Հայաստան նախատեսվող ձեր այցին»,– ասել է Միրզոյանը։

Austria’s Federal Minister for European and International Affairs intends to visit Armenia
Beate Meinl-Reisinger, Federal Minister for European and International Affairs of the Republic of Austria, has announced her intention to visit Armenia.
Meinl-Reisinger has published a joint video with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan in the stories section of her Instagram page.
“Today we had a very fruitful breakfast with the Armenian Foreign Minister. I am looking forward to visiting Yerevan. This is a very important partnership,” she said.
In response, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan expressed his gratitude for the support and kind words, noting that he is also looking forward to the Austrian minister’s visit to Armenia.