Ավստրիայի եվրոպական և միջազգային հարցերի դաշնային նախարարը մտադիր է այցելել Հայաստան
Ավստրիայի եվրոպական և միջազգային հարցերի դաշնային նախարար Բեատե Մայնլ-Ռայզինգերը հայտարարել է Հայաստան այցելելու մտադրության մասին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ավստրիայի եվրոպական և միջազգային հարցերի դաշնային նախարարը Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ համատեղ տեսանյութ է հրապարակել «Ինստագրամ»-ի իր էջի սթորի բաժնում։
«Այսօր մենք շատ արդյունավետ նախաճաշ ունեցանք Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի հետ։ Անհամբեր սպասում եմ Երևան այցելելու հնարավորությանը։ Սա շատ կարևոր գործընկերություն է»,– նշել է Ավստրիայի եվրոպական և միջազգային հարցերի դաշնային նախարարը։
Ի պատասխան՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել աջակցության և բարի խոսքերի համար՝ նշելով, որ անհամբեր սպասում է Ավստրիայի նախարարի այցին Հայաստան։
«Շատ շնորհակալ եմ աջակցության և բարի խոսքերի համար։ Անհամբեր սպասում եմ Հայաստան նախատեսվող ձեր այցին»,– ասել է Միրզոյանը։

Министр иностранных дел Австрии по европейским и международным делам намерена посетить Армению
Министр иностранных дел Австрии по европейским и международным делам Беате Майнль-Райзингер объявила о своем намерении посетить Армению.
По сообщению Арменпресс, глава МИД Австрии опубликовала совместное видео с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном в разделе историй на своей странице в Instagram.
«Сегодня у нас был очень продуктивный завтрак с министром иностранных дел Армении. Я с нетерпением жду возможности посетить Ереван. Это очень важное партнерство», — отметила министр иностранных дел Австрии по европейским и международным делам.
В ответ глава МИД Армении Арарат Мирзоян выразил благодарность за поддержку и добрые слова, отметив, что он с нетерпением ждет визита австрийского министра в Армению.
«Я очень благодарен за поддержку и добрые слова. Я с нетерпением жду Вашего предусмотренного визита в Армению», — отметил Мирзоян.