Հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակցությունների առաջին օրն ԱՄՆ-ն և Ուկրաինան ավարտել են նշանակալի առաջընթացով
ԱՄՆ-ի նախագահի հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆի և ԱՄՆ-ի նախագահի փեսայի՝ Ջարեդ Քուշների՝ ուկրաինական պատվիրակության հետ Ուկրաինայի հակամարտության կարգավորման ամերիկյան պլանի շուրջ բանակցությունների առաջին օրն ավարտվել է նշանակալի առաջընթացով։
«Ներկայացուցիչները խորը քննարկումներ են անցկացրել խաղաղ կարգավորման պլանի, տնտեսական ծրագրերի և այլ հարցերի շուրջ։ Նշանակալի առաջընթաց է գրանցվել», - «Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է Ուիթքոֆի հայտարարության մեջ։
Նշվում է, որ Բեռլինում դեկտեմբերի 14–ին տեղի ունեցած հանդիպումը տևել է հինգ ժամ, դեկտեմբերի 15-ին քննարկումը կշարունակվի։

Первый день переговоров по урегулированию конфликта США и Украина завершили значительным прогрессом
Первый день переговоров спецпосланника президента США Стива Уиткоффа и зятя президента США Джареда Кушнера с украинской делегацией по американскому плану урегулирования конфликта на Украине завершился значительным прогрессом.
“Представители провели углубленные дискуссии по плану мирного урегулирования, экономическим программам и другим вопросам. Был достигнут значительный прогресс”, — как передает “Арменпресс”, говорится в сообщении Уиткоффа.
Отмечается, что встреча, состоявшаяся в Берлине 14 декабря, длилась пять часов, обсуждение продолжится 15 декабря.