Առաջիկա օրերին Հայաստանում օդի ջերմաստիճանը կնվազի
Հանրապետության տարածքում` դեկտեմբերի 14-ի ցերեկը, 15-ին, 16-ի գիշերը, 17-19-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 16-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ։ Դեկտեմբերի 17-19-ը Արարատյան և Շիրակի դաշտի ցածրադիր հատվածներում առավոտյան ժամերին սպասվում է մառախուղ։
Քամին՝ արևմտյան՝ 2-5 մ/վ, դեկտեմբերի 14-ի ցերեկը Շիրակի, Լոռու, Տավուշի, Արագածոտնի, Գեղարքունիքի և Սյունիքի մարզերի, Արարատյան դաշտի առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից, օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 15-ի գիշերը կնվազի 4-5 աստիճանով, դեկտեմբերի 15-16-ի ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 2-4 աստիճանով։
Երևան քաղաքում դեկտեմբերի 14-ի ցերեկը, 15-19-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 14-ի ցերեկը սպասվում է քամու ուգնացում մինչև 17-20 մ/վ արագությամբ։

В ближайшие дни в Армении ожидается понижение температуры воздуха
14 декабря днем, 15 декабря ночью и 16 декабря на территории республики осадков не ожидается. 16 декабря в некоторых районах днем ​​ожидаются осадки. 17-19 декабря в низменных районах Араратской и Ширакской равнин утром ожидается туман.
Ветер – западный, 2-5 м/с, во второй половине дня 14 декабря в Ширакской, Лорийской, Тавушской, Арагацотнской, Гегаркуникской и Сюникской областях, а также в отдельных районах Араратской долины скорость ветра, как ожидается, увеличится до 17-20 м/с.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, температура воздуха ночью 15 декабря снизится на 4-5 градусов, а днем ​​15-16 декабря будет постепенно снижаться на 2-4 градуса.
В Ереване во второй половине дня 14 декабря, 15-19 декабря осадков не ожидается. Во второй половине дня 14 декабря ожидаются порывы ветра до 17-20 м/с.