ՀՀ վարչապետն այցելել է Այգեկի դպրոց, ծանոթացել վերանորոգման աշխատանքների
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Փարաքար համայնքի Այգեկ բնակավայրի Մուշեղ Մովսիսյանի անվան միջնակարգ դպրոց, ծանոթացել վերանորոգման աշխատանքների։ Դպրոցը վերանորոգվել է «300 դպրոց և 500 մանկապարտեզ» ծրագրի շրջանակում։
«Արմենպրես»–ն այցի մասին տեղեկանում է ՀՀ վարչապետի «Ֆեյսբուք»–ի էջում հրապարակված տեսանյութից։
«Փարաքար համայնքի Այգեկ բնակավայրի Մուշեղ Մովսիսյանի անվան միջնակարգ դպրոցը վերանորոգվել է»,-տեսանյութին կից գրել է Նիկոլ Փաշինյանն՝ ընդգծելով, որ Կառավարությունը հատկացրել է 235 մլն դրամ։
Այցի ընթացքում ՀՀ վարչապետին ուղեկցում են Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը, Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Սարգիս Բաղինյանը։
Նշենք, որ 300 դպրոցի և 500 մանկապարտեզի կառուցման, վերակառուցման, նորոգման և գույքով ապահովման ծրագիրն իրականացվում է պետբյուջեի միջոցներով։

Премьер-министр РА посетил школу в Айгеке и ознакомился с ходом ремонтных работ
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян посетил среднюю школу имени Мушега Мовсисяна в поселке Айгек общины Паракар, и ознакомился с ходом ремонтных работ. Школа отремонтирована в рамках программы «300 школ и 500 детских садов».
Об этом Арменпресс стало известно из видео, опубликованного на странице премьер-министра РА в Facebook.
«Отремонтирована средняя школа имени Мушега Мовсисяна в поселке Айгек общины Паракар», — этой записью Никол Пашинян сопроводил видео, подчеркнув, что правительство выделило на это 235 миллионов драмов.
В ходе визита премьер-министра Республики Армения сопровождают министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян и министр территориального управления и инфраструктуры Давид Худатян.
Следует отметить, что программа строительства, реконструкции, ремонта и обустройства 300 школ и 500 детских садов реализуется за счет средств государственного бюджета.