ՀՀ վարչապետն այցելել է Այգեկի դպրոց, ծանոթացել վերանորոգման աշխատանքների
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Փարաքար համայնքի Այգեկ բնակավայրի Մուշեղ Մովսիսյանի անվան միջնակարգ դպրոց, ծանոթացել վերանորոգման աշխատանքների։ Դպրոցը վերանորոգվել է «300 դպրոց և 500 մանկապարտեզ» ծրագրի շրջանակում։
«Արմենպրես»–ն այցի մասին տեղեկանում է ՀՀ վարչապետի «Ֆեյսբուք»–ի էջում հրապարակված տեսանյութից։
«Փարաքար համայնքի Այգեկ բնակավայրի Մուշեղ Մովսիսյանի անվան միջնակարգ դպրոցը վերանորոգվել է»,-տեսանյութին կից գրել է Նիկոլ Փաշինյանն՝ ընդգծելով, որ Կառավարությունը հատկացրել է 235 մլն դրամ։
Այցի ընթացքում ՀՀ վարչապետին ուղեկցում են Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը, Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Սարգիս Բաղինյանը։
Նշենք, որ 300 դպրոցի և 500 մանկապարտեզի կառուցման, վերակառուցման, նորոգման և գույքով ապահովման ծրագիրն իրականացվում է պետբյուջեի միջոցներով։

Prime Minister Nikol Pashinyan visited the village of Aygek in Armavir Province to inspect the newly renovated local public school.
The Musheg Movsisyan School in Aygek, Parakar Municipality, was renovated as part of the government’s 300 Schools and 500 Kindergartens development project.
Pashinyan said on social media that the government spent 235 million drams on renovating the school.
Minister of Education, Science, Culture and Sport Zhanna Andreasyan and Minister of Territorial Administration and Infrastructure Davit Khudatyan accompanied the prime minister on the visit.
The Pashinyan administration’s “300 Schools and 500 Kindergartens” project aims to build or renovate 300 schools and 500 kindergartens across the country.