ՀՀ վարչապետը հանդիպել է գերմանացի մի խումբ գործարարների և տնտեսական միավորումների ներկայացուցիչների հետ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Բեռլինում այցելել է Գերմանիայի առևտրի և արդյունաբերության պալատ:
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է գերմանացի մի խումբ գործարարների և տնտեսական միավորումների ներկայացուցիչների հետ:
Գերմանական արևելյան գործարար ասոցիացիայի գլխավոր տնօրեն Միքայել Հարմսը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին հանդիպման համար և նշել, որ գերմանացի գործարարները հետաքրքրված են Հայաստանի հետ համագործակցությամբ և այսօրվա հանդիպումը լավ հնարավորություն է ծանոթանալու առկա հնարավորություններին և հեռանկարներին:
Իր խոսքում վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է Գերմանիայի հետ տնտեսական կապերի հետևողական զարգացմամբ և ընդլայնմամբ` հավելելով, որ վերջին շրջանում արձանագրվել է առևտրաշրջանառության ծավալների դրական դինամիկա:
Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Հայաստանում բիզնես միջավայրի բարելավման նպատակով իրականացվող բարեփոխումներին, տնտեսության տարբեր ոլորտներում ներդրումների իրականացման հնարավորություններին, ինչպես նաև տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումների համատեքստում բացվող հեռանկարներին:
Հանդիպման ընթացքում վարչապետը պատասխանել է նաև գործարարներին հետաքրքրող տարբեր հարցերի:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 9-10-ին պաշտոնական այցով գտնվում է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում։

Премьер-министр Республики Армения встретился с группой немецких бизнесменов и представителями экономических ассоциаций Германии
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян в Берлине посетил Торгово-промышленную палату Германии.
По сообщению Арменпресс со ссылкой на аппарат премьер-министра Республики Армения, Никол Пашинян встретился с группой немецких бизнесменов и представителями экономических ассоциаций.
Генеральный директор Немецкой восточной бизнес-ассоциации Михаэль Хармс поблагодарил премьер-министра за встречу и отметил, что немецкие бизнесмены заинтересованы в сотрудничестве с Арменией, и сегодняшняя встреча является хорошей возможностью ознакомиться с существующими возможностями и перспективами.
В своем выступлении премьер-министр Пашинян подчеркнул, что правительство Армении заинтересовано в последовательном развитии и расширении экономических связей с Германией, добавив, что в последнее время наблюдается положительная динамика объемов товарооборота.
Никол Пашинян затронул вопросы реформ, проводимых для улучшения деловой среды в Армении, возможностей для инвестиций в различные сектора экономики, а также перспектив, открывающихся в контексте происходящих в регионе событий.
В ходе встречи премьер-министр также ответил на ряд вопросов, представляющих интерес для бизнесменов.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян находится с официальным визитом в Федеративной Республике Германия 9-10 декабря.