Վարչապետն ընդունել է Աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ծանրամարտի Աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանին։
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը բարձր է գնահատել Նազիկ Ավդալյանի անձնական ներդրումը միջազգային ասպարեզում Հայաստանը լավագույնս ներկայացնելու և Հայաստանում սպորտի զարգացմանը նպաստելու գործում։ ՀՀ վարչապետն ընդգծել է, որ սպորտի զարգացումը Կառավարության առաջնահերթություններից մեկն է և կարևորել է այդ ուղղությամբ Նազիկ Ավդալյանի հետ համագործակցությունը։
Ծանրամարտի Աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոնը վարչապետին է ներկայացրել իր կողմից հիմնված «Նազիկ Ավդալյան» սպորտի զարգացման հիմնադրամի ծրագրերը՝ նշելով, որ դրանց նպատակն է մարզերում հիմնել մարզադպրոցներ և այդպիսով նպաստել նաև պրոֆեսիոնալ սպորտի զարգացմանը։
Վարչապետն առաջարկել է քննարկել վերոնշյալ ծրագիրը խոշորացված համայնքներում մարզական կենտրոններ հիմնելու Կառավարության ծրագրի հետ համադրելու հնարավորությունը։
Այս համատեքստում, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումները ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության հետ։

Премьер-министр Пашинян принял чемпионку мира и двукратную чемпионку Европы Назик Авдалян
Премьер-министр Никол Пашинян принял чемпионку мира и двукратную чемпионку Европы по тяжeлой атлетике Назик Авдалян.
Премьер-министр высоко оценил личный вклад Назик Авдалян в представление Армении в наилучшем образе на международной арене и в содействие развитию спорта в нашей стране. Никол Пашинян подчеркнул, что развитие спорта является одним из приоритетов правительства, и отметил важность сотрудничества с Назик Авдалян в этом направлении.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, чемпионка мира и двукратная чемпионка Европы по тяжелой атлетике представила премьер-министру программы основанного ею Фонда развития спорта «Назик Авдалян», отметив, что цель фонда — создание спортивных школ в областях и содействие тем самым развитию профессионального спорта.
Премьер-министр предложил обсудить возможность объединения вышеуказанной программы с программой правительства по созданию спортивных центров в укрупненных общинах.
В этом контексте была достигнута договоренность о продолжении обсуждений с министерством образования, науки, культуры и спорта Республики Армения.