Ռուսաստանը նոյեմբերին ավելացրել է Ուկրաինայի վրա հարձակումները. AFP
AFP գործակալությունը համադրել է Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերի ամենօրյա տեղեկագրերը նոյեմբերին երկրի ուղղությամբ ռուսական ուժերի իրականացրած հարվածների մասին և եկել այն եզրակացության, որ թե՛ անօդաչու թռչող սարքերով, թե՛ հրթիռներով իրականացված հարձակումների թիվն աճել է։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ գործակալության տվյալների համաձայն՝ Ռուսաստանը միայն մեկ ամսվա ընթացքում ուկրաինական քաղաքների ուղղությամբ արձակել է 5445 հեռահար անօդաչու թռչող սարք և 215 հրթիռ։
Այսպիսով, ըստ AFP-ի՝ հոկտեմբերի համեմատ անօդաչու թռչող սարքերի հարվածներն ավելացել են 3%-ով, իսկ հրթիռների հարվածները՝ 2%-ով։
Հարվածները շարունակվել են նաև դեկտեմբերի 2-ի գիշերը։ Ըստ Ուկրաինայի զինված ուժերի՝ երկրի վրա է արձակվել 62 ԱԹՍ։ Կրամատորսկում 9-հարկանի շենքի վրա ռուսական ԱԹՍ-ի ընկնելու հետևանքով 2 մարդ է զոհվել։ Օդեսայում հարվածի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել էներգետիկ ենթակառուցվածքի օբյեկտում։
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունն էլ հայտնել է ուկրաինական 45 ԱԹՍ խոցելու մասին։ Օրյոլի մարզում վառելիքային-էներգետիկ համալիրի օբյեկտներում հրդեհ է բռնկվել։ Ռուսական մի քանի օդանավակայան ժամանակավորապես դադարեցրել են աշխատանքը։

Россия усилила атаки на Украину в ноябре - AFP
Агентство AFP составило ежедневные отчёты Военно-воздушных сил Украины о российских ударах по стране в ноябре и пришло к выводу, что количество атак, нанесённых как беспилотниками, так и ракетами, увеличилось.
Как сообщает Арменпресс, по данным AFP, всего за месяц Россия запустила 5445 беспилотников большой дальности и 215 ракет по украинским городам.
Таким образом, по данным AFP, количество ударов беспилотников по сравнению с октябрем увеличилось на 3%, а ракетных — на 2%.
Удары продолжились в ночь на 2 декабря. По данным Вооружённых сил Украины, по стране было запущено 62 беспилотника. Два человека погибли, когда российский беспилотник врезался в девятиэтажное здание в Краматорске. В результате удара на объекте энергетической инфраструктуры в Одессе вспыхнул пожар.
В свою очередь Минобороны России сообщило о сбитии 45 украинских беспилотников. На объекте топливно-энергетического комплекса в Орловской области произошел пожар. Несколько российских аэропортов временно приостановили работу.