Գերմանիայում ավտոբուսի վթարի հետևանքով տուժել է ավելի քան 60 դպրոցական
Գերմանիայի Բադեն-Վյուրտեմբերգ երկրամասում դպրոցական ավտոբուսի և մեքենայի միջև տեղի ունեցած վթարի հետևանքով վիրավորվել է 66 երեխա։
«Երեքշաբթի առավոտյան Բրայսգաու շրջանի Մարչ համայնքում լարված իրավիճակ է ստեղծվել. մեքենայի վարորդը, ենթադրաբար, չի զիջել ավտոբուսին։ Ավտոբուսի վարորդը սեղմել է արգելակները։ Նրա հետևում նստած վաթսունվեց երեխա վիրավորվել է»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Bild թերթը։
Թերթը, հղում անելով Բրայսգաուի ոստիկանապետ Յակոբ Վյոլֆլեին, նշում է, որ երեխաներից ոչ մեկը լուրջ վնասվածքներ չի ստացել։ Նրանք կապտուկներ և քերծվածքներ են ստացել, իսկ ոմանք նաև պարզապես գանգատվել են գլխացավից։

В Германии более 60 детей пострадали в ДТП со школьным автобусом
Более 60 детей пострадали в результате аварии с участием школьного автобуса и легкового автомобиля в федеральной земле Баден-Вюртемберг в Германии. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщает таблоид Bild.
"Напряженная ситуация произошла во вторник утром в общине Марх района Брайсгау (в Баден-Вюртенмберге - ред.): водитель легкового автомобиля, предположительно, не уступил дорогу автобусу. Водитель автобуса изо всех сил ударил по тормозам. Шестьдесят шесть детей, сидящие позади него, получили травмы", - сообщает издание.
Bild со ссылкой на начальника полиции Брайсгау Якоба Вёльфле отмечает, что никто из детей не получил серьезные травмы. Они отделались ушибами и ссадинами, часть также жаловалась на головную боль.