Վիետնամում հեղեղումների պատճառով աճել է զոհերի թիվը․ կան անհետ կորածներ
Վիետնամի կենտրոնական հատվածներում հորդառատ անձրևների ու դրանց հետևանքով ի հայտ եկած հեղեղումների և սողանքների պատճառով զոհերի թիվը հասել է 16-ի։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Reuters-ը։
Անձրևի տեղումները վերջին 3 օրերի ընթացքում գերազանցել են 1500 մմ-ը։ Տարածաշրջանը, որն ամենաշատն է տուժել եղանակային պայմաններից, հայտնի է սուրճի արտադրությամբ։
Հեղեղումների ու սողանքների պատճառով հինգ մարդ անհետ կորած է համարվում։
Կառավարության աղետների կառավարման գործակալությունից հայտնել են, որ հեղեղվել է շուրջ 43,000 տուն և ավելի քան 10,000 հեկտար մշակաբույսեր։
Պետական լրատվական գործակալության հրապարակած լուսանկարներում երևում է, թե ինչպես են հարյուրավոր բնակիչներ, այդ թվում և երեխաներ, նստած հեղեղված տների տանիքներին՝ սպասելով օգնության։

Число погибших в результате наводнений во Вьетнаме растёт, несколько человек пропали без вести
Число погибших в результате проливных дождей и последовавших за ними наводнений и оползней в центральном Вьетнаме возросло до 16 человек.
Как сообщает Арменпресс со сылкой на Reuters, количество осадков за последние три дня превысило 1500 мм. Регион, наиболее пострадавший от непогоды, известен производством кофе.
Пять человек пропали без вести в результате наводнений и оползней.
Государственное агентство по борьбе со стихийными бедствиями сообщило, что затоплено около 43 000 домов и более 10 000 гектаров посевов.
На фотографиях, опубликованных государственным информационным агентством, видны сотни жителей, включая детей, сидящих на крышах затопленных домов в ожидании помощи.