Վահե Հակոբյանի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել
Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Գլխավոր դատախազությունից։
«Քրեական օրենսգրքի 277-րդ հոդվածի (մասնավոր ոլորտում ծառայողական լիազորությունները կամ դրանցով պայմանավորված ազդեցությունը չարաշահելը) 2-րդ մասի 2-րդ կետով և 296-ի (Փողերի լվացումը) 3-րդ կետով նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում 31.10.2025 թվականին մեղադրյալ Վահե Հակոբյանի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում»,- նշեցին Գլխավոր դատախազությունից:

Экс-депутат НС, бывший губернатор Сюникской области Ваге Акопян объявлен в розыск
Бывший депутат Национального Собрания, бывший губернатор Сюникской области Ваге Акопян объявлен в розыск. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе генеральной прокуратуры.
«В рамках уголовного дела, возбужденного по пункту 3 части 2 статьи 277 (злоупотребление служебными полномочиями или обусловленным ими воздействием в частном секторе, которое причинило имущественный ущерб в особо крупных размерах) и пункту 3 статьи 296 (отмывание денег в особо крупных размерах) Уголовного кодекса, 31.10.2025 года обвиняемый Ваге Акопян был объявлен в розыск», — говорится в заявлении генеральной прокуратуры.