ԵՄ դիտորդները Գեղարքունիքի մարզի Շատջրեք գյուղի աշակերտներին են ներկայացրել առաքելության նպատակներն ու գործունեությունը
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գործունեություն ծավալող Եվրոպական միության դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչներն այցելել են Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս համայնքի Շատջրեք գյուղ՝ հանդիպելով տեղի դպրոցի աշակերտներին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ԵՄ առաքելության X-ի միկրոբլոգում տարածած գրառման մեջ։
Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում ԵՄ դիտորդները դպրոցի աշակերտներին են ներկայացրել առաքելության նպատակներն ու աշխատանքի էությունը։
«Հոկտեմբերի 27-ին ԵՄ առաքելության Մարտունու թիմն այցելեց Շատջրեք գյուղի դպրոց, որտեղ 35 աշակերտներ ոգևորությամբ և հետաքրքրասիրությամբ դիմավորեցին մեր առաքելության անդամներին։ Առավոտը լի էր քննարկումներով, ժպիտներով և անկեղծ հետաքրքրությամբ, քանի որ աշակերտները ավելին իմացան Հայաստանում ԵՄ առաքելության աշխատանքի և նպատակի մասին»,-ասված է գրառման մեջ։

Наблюдатели ЕС рассказали учащимся села Шатджрек Гегаркуникской области о целях и деятельности миссии
Представители миссии наблюдателей Европейского Союза, действующей на территории Республики Армения, посетили село Шатджрек общины Варденис Гегаркуникской области, где встретились с учениками местной школы.
Как передает “Арменпресс”, об этом говорится в сообщении, опубликованном в микроблоге миссии ЕС в X.
В ходе встречи наблюдатели ЕС представили учащимся цели и деятельность миссии.
“27 октября команда миссии ЕС в Мартуни посетила школу села Шатджрек, где 35 учеников с энтузиазмом и интересом приветствовали членов нашей миссии. Утро было наполнено обсуждениями, улыбками и искренним интересом, поскольку ученики узнали больше о работе и целях миссии ЕС в Армении”, — говорится в сообщении.