Օրբանը հայտարարել է, որ Թրամփ-Պուտին գագաթնաժողովի նախապատրաստական ​​աշխատանքները շարունակվում են
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջև Բուդապեշտում կայանալիք հանդիպման նախապատրաստական ​​աշխատանքները դեռևս շարունակվում են։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը։
«(Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարար Պետեր) Սիյարտոն Վաշինգտոնում է։ Խաղաղության գագաթնաժողովի նախապատրաստական ​​աշխատանքները շարունակվում են։ Ամսաթիվը դեռևս անորոշ է։ Երբ ժամանակը գա, մենք այն կանցկացնենք», - գրել է Օրբանը Facebook-ում։
Նախորդ շաբաթ Թրամփը հայտարարել էր, որ Պուտինի հետ շուտով կհանդիպեն Հունգարիայում՝ փորձելու վերջ դնել ռուս-ուկրաինական հակամարտությանը։
Հոկտեմբերի 21-ին Թրամփը հայտարարել է, որ չի ցանկանում «անօգուտ հանդիպում» ունենալ, բայց ենթադրել է, որ կարող են լինել ավելի շատ զարգացումներ, և որ այդ մասին կտեղեկացնեն հաջորդ երկու օրերի ընթացքում։

Орбан заявил, что подготовка к саммиту Трамп-Путин продолжается
Подготовка к предстоящей встрече президента США Дональда Трампа и президента России Владимира Путина в Будапеште продолжается. Как сообщает “Арменпресс”, об этом заявил премьер-министр Венгрии Виктор Орбан.
“Министр иностранных дел Венгрии Петер Сийярто в Вашингтоне. Подготовка к мирному саммиту продолжается. Дата еще не определена. Когда придет время, мы его проведем”, — написал Орбан в Facebook.
На прошлой неделе Трамп объявил, что вскоре встретится с Путиным в Быдапеште, чтобы попытаться положить конец российско-украинскому конфликту.
21 октября Трамп заявил, что не хочет “бесполезной встречи”, но предположил, что возможны дальнейшие события, о которых будет объявлено в ближайшие два дня.