ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարը հիմնանորոգման աշխատանքներին հետևելու նպատակով կրկին այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը հերթական այցն է կատարել Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան-ինստիտուտ՝ հիմնանորոգման և բարեկարգման աշխատանքներին հետևելու նպատակով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ կապալառու կազմակերպության պատասխանատուները ներկայացրել են կատարված շինարարական աշխատանքների ընթացքը։ Նախարարին տեղում զեկուցվել է, որ  թանգարանի և վարչական մասնաշենքի տանիքների ջրահեռացման համակարգերի վերանորոգման, ամրակայման, ինչպես նաև հուշահամալիրի հարակից տարածքի կանաչապատման և բարեկարգման աշխատանքները  շարունակվում են ըստ նախատեսվածի:
Ժաննա Անդրեասյանը կարևորել է իրականացվող աշխատանքների բարձր որակը և մասնագետների պատասխանատու մոտեցումը՝ ընդգծելով, որ նախագծի բոլոր փուլերում անհրաժեշտ է պահպանել սահմանված ժամկետները և ապահովել աշխատանքների արդյունավետությունը։

Minister of Education, Science, Culture and Sport of Armenia, Zhanna Andreasyan, again visited the Armenian Genocide Memorial and Museum-Institute in Yerevan to monitor the ongoing renovation and improvement efforts.
The ministry reported that representatives of the contracting company provided an update on the progress of the construction work.
On site, the Minister was informed that restoration and reinforcement of the drainage systems on the museum and administrative building roofs are underway, along with landscaping and improvement efforts in the surrounding area of the memorial complex—all progressing as scheduled.
Minister Andreasyan emphasized the importance of maintaining high-quality standards throughout the project and responsible approach taken by the specialists. She underscored the need to adhere to established timelines and ensure the efficiency of all phases of the work.