ՀՀ ՏԿԵ նախարարն ու «Mohamed bin Zayed Water Initiative» հիմնադրամի գործադիր տնօրենը քննարկել են ջրային ոլորտի կառավարմանը վերաբերող հարցեր
Աբու Դաբիում անցկացվող Համաշխարհային երկաթուղային տրանսպորտի ենթակառուցվածքների ցուցահանդեսի և համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը հանդիպել է «Mohamed bin Zayed Water Initiative» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Այեշա Ալ Աթիկիի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ՏԿԵ նախարարությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ջրային ոլորտի կառավարման, ջրային ենթակառուցվածքների զարգացման, ոլորտում նորարարական տեխնոլոգիաներ և առաջադեմ լուծումներ ներդնելու հնարավորությունները։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել համագործակցությունը և աշխատանքային խմբերի շրջանակում իրականացնել փորձի փոխանակում։

Министр ТУИ Армении и исполнительный директор фонда Mohamed bin Zayed Water Initiative обсудили вопросы управления водным сектором
В рамках проходящей в Абу-Даби Всемирной выставки и конференции «Инфраструктура железнодорожного транспорта» министр территориального управления и инфраструктур Республики Армения Давид Худатян встретился с исполнительным директором Фонда Mohamed bin Zayed Water Initiative Айешей аль Атики.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Министерство ТУИ РА, на встрече обсуждались вопросы управления водным сектором, развития водной инфраструктуры, а также возможности внедрения инновационных технологий и передовых решений в этой сфере.