Պենտագոնը շուտով բարեփոխումներ կիրականացնի արտասահմանում զենքի վաճառքի ոլորտում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտնել է, որ Պենտագոնի ղեկավար Փիթ Հեգսեթը շուտով կհայտարարի խոշոր բարեփոխումների մասին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է NBC-ն, Դոնալդ Թրամփը մանրամասնել է, որ բարեփոխումները, մասնավորապես, վերաբերում են ռազմական գնումները հեշտացնելուն և արտասահմանում ռազմական վաճառքն արագացնելուն։
«Մենք ունենք հսկայական թվով երկրներ, որոնք ցանկանում են գնել մեր սարքավորումները, և գիտեք, շատ դեպքերում դա չափազանց երկար է տևում: Նրանք կուտակված են», - ասել է Թրամփը՝ անհրաժեշտություն համարելով պաշտպանական ընկերությունների կողմից ռազմական սարքավորումների արտադրության արագացումը։

Пентагон скоро проведет реформы в сфере продажи оружия иностранным государствам
Президент США Дональд Трамп заявил, что глава Пентагона Пит Хегсет вскоре объявит о крупных реформах.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на NBC, Дональд Трамп уточнил, что реформы, в частности, касаются упрощения военных закупок и ускорения продаж военной техники за рубеж.
«Огромное количество стран желает купить нашу технику, и, знаете, во многих случаях это занимает слишком много времени. Это затягивается», — сказал Трамп, подчеркнув необходимость ускорения производства военной техники оборонными компаниями.