Հանրապետությունում օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 4-5 աստիճանով
Երևանում սեպտեմբերի 20-ի ցերեկը, 22-25-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 21-ի ցերեկը քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ կդիտվի քամու ուժգնացում՝ 15-17մ/վ արագությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 20-ի ցերեկը կբարձրանա՝ 4-5 աստիճանով։
Մարզերում սեպտեմբերի 20-ի ցերեկը, 21-22-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սեպտեմբերի 23-25-ին կլինի առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հյուսիսարևելյան՝ 5-9մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22մ/վ արագությամբ։

В республике потеплеет на 4-5 градусов
В Ереване 20, 22-25 сентября ожидается погода без осадков. 21 сентября во второй половине дня в отдельных районах города возможны кратковременные дожди с грозами, во время грозы ожидается усиление ветра до 15-17 м/с.
Об этом Арменпресс сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, отметив, что температура воздуха во второй половине дня 20 сентября повысится на 4-5 градусов. В регионах во второй половине дня 20 сентября, 21-22 сентября - в отдельных районах, ожидаются кратковременные дожди с грозами. 23-25 сентября осадков не ожидается. Ветер: северо-восточный, 5-9 м/с, во время гроз ожидаются порывы ветра до 18-22 м/с.