Ալեն Սիմոնյանը և Սու Հուեյը քննարկել են ՀՀ-ՉԺՀ քաղաքական երկխոսության ու միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացման աշխատանքները
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սեպտեմբերի 17-ին հանդիպում է ունեցել Չինաստանի ժողովրդական քաղաքական խորհրդակցական համաժողովի 14-րդ ազգային կոմիտեի փոխնախագահ Սու Հուեյի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովից, զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել Հայաստանի և Չինաստանի միջև քաղաքական երկխոսության ու միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացմանն ուղղված աշխատանքները:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին վերաբերող հարցերին` հատուկ ուշադրություն դարձնելով «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին:

Спикер НС Армении встретился с зампредседателя 14-го Национального комитета Народной политической консультативной конференции Китая
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян встретился с заместителем председателя 14-го Национального комитета Народной политической консультативной конференции Китая Су Хуэй.
Как сообщает Арменпресс, в центре обсуждений собеседников – развитие политического диалога и межпарламентского сотрудничества между Арменией и Китаем.
Затронуты также вопросы, связанные с мирным процессом между Арменией и Азербайджаном, особое внимание уделено проекту «Перекресток мира».