Նեթանյահուն խոստացել է նոր հարվածներ հասցնել Եմենի հութիներին
Իսրայելը կշարունակի հարվածել Եմենում գործող «Անսար Ալլահ» շարժման հութի ապստամբների թիրախներին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի գրասենյակի տարածած հայտարարությունում:
Անդրադառնալով Եմենի տարածքին վերջին հարվածներին՝ Նեթանյահուն հիշեցրել է, որ օրեր առաջ Իսրայելը կետային հարված էր հասցրել Եմենի մայրաքաղաք Սանային, որի հետևանքով զոհվել էին այդ երկրի արևելյան մասը վերահսկող հութիների կառավարության անդամների մեծ մասը։ Ի պատասխան՝ հութիները սեպտեմբերի 8-ին անօդաչու թռչող սարքով գրոհել էին Իսրայելի հարավում, Էյլաթ քաղաքի մոտ գտնվող Ռամոն օդանավակայանը, որտեղ մի քանի մարդ էր տուժել:
«Սակայն դա չի նվազեցնում մեր վճռականությունը, այսօր կրկին օդային հարվածներ ենք հասցրել նրանց ահաբեկչական օբյեկտներին, մեծաթիվ ահաբեկիչներով բազաներին, ինչպես նաև այլ թիրախներին։ Մենք կշարունակենք հարվածներ հասցնել»,- նշել է Նեթանյահուն:
Սեպտեմբերի 10-ին Իսրայելի բանակի մամուլի ծառայությունը հայտնել է Եմենին, այդ թվում՝ նրա մայրաքաղաքին հասցրած նոր հարվածների մասին։ Հայտարարվել է 8 զոհի և առնվազն 12 տուժածների մասին:

Нетаньяху пообещал новые удары по хуситам в Йемене
Израиль продолжит атаковать объекты мятежников-хуситов из движения "Ансар Аллах" в Йемене. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом заявил израильский премьер-министр Биньямин Нетаньяху, комментируя новую серию ударов по йеменской территории.
Он напомнил, что несколько дней назад Израиль нанес точечный удар по Сане, в результате которого были убиты большинство членов правительства хуситов, контролирующих восточную часть Йемена. В ответ 8 сентября хуситы атаковали с помощью беспилотника аэропорт Рамон близ города Эйлат на юге Израиля, где пострадали несколько человек.
"Но это не снижает нашу решительность, сегодня мы снова нанесли по ним удары с воздуха по их террористическим объектам, по базам с большим числом террористов, а также по другим целям. Мы продолжим наносить удары. Мы настигнем каждого, кто обстреливает нас и нападает на нас", - заявил Нетаньяху, высказывания которого распространила канцелярия главы правительства.
10 сентября пресс-служба израильской армии сообщила о нанесении новой серии ударов по Йемену, в том числе по его столице. Целями ударов были названы военные лагеря хуситов, штаб их армейской пресс-службы и топливохранилище.